Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > ING, mBank i szereg innych z przerwami. Klientów odetnie od kart płatniczych
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2021 01:00

ING, mBank i szereg innych z przerwami. Klientów odetnie od kart płatniczych

ING i mBank z przerwą techniczną
Marek Bazak/East News

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie będą utrudnienia w ING Banku Śląskim

  • Kiedy prace serwisowe przeprowadzi mBank i pozostałe banki

  • W którym banku przerwa będzie najdłuższa

ING i mBank z przerwą techniczną. Miliony użytkowników muszą przygotować się utrudnienia

ING Bank Śląski zaplanował na ten weekend ponad pięciogodzinną przerwę techniczną. Portal bankier.pl podaje, że prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone w nocy z sobotę na niedzielę (20/21 marca) między północą a 5:30.

W tym czasie klienci mogą napotkać na poważne utrudnienia. Czasowo zostanie wyłączona usługa płatności kartami w internecie z 3D Secure. Co więcej, nie będzie można także aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i ustawiać kodów PIN. Każdy, kto planuje zamówić nową kartę powinien się pospieszyć - również ta funkcja zostanie ograniczona w weekend.

Użytkownicy nie będą mogli również przypisywać kart do telefonu w aplikacji Moje ING mobile ani dodać kart do Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay. Z uwagi na prace serwisowe ING wyłączy także możliwość realizowania przelewów z rachunku karty kredytowej i operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

W czasie przerwy w ING klienci nie będą mogli także składać wniosków o pożyczkę czy otwierać nowego konta oszczędnościowego. Użytkownicy powinni przygotować się również na ewentualne utrudnienia w trakcie składania dokumentów na stronie internetowej ING. Mogą pojawić się także problemy w usługach związanych z kartami ING Business. Potencjalne grono osób zagrożonych jest ogromne - ING jest bowiem czwartym największym bankiem w Polsce, który według raportu prnews.pl posiadał 4,7 mln klientów w III kwartale 2020 r.

Równie dużą popularnością cieszy się mBank, w którym konto posiada ok. 4,6 mln osób. To piąty największy bank w Polsce, który w ten weekend również ograniczy dostęp do niektórych usług. Warto zauważyć, że to już trzeci tydzień z rzędu, kiedy mBank ogłasza weekendową przerwę techniczną.

Tym razem prace modernizacyjne odbędą się w nocy z soboty na niedzielę. Między 1:30 a 11:00 klienci nie będą mogli składać wniosków w aplikacji mBank i serwisie transakcyjnym. Z kolei od 2:00 do 8:15 nie będą mogli korzystać z kart w bankomatach, wpłatomatach i sklepach stacjonarnych. Do godziny 10:30 nie użyją ich także w internecie ani nie zalogują się na konto w bankowości internetowej i mobilnej mBank.

Przerwa również w BNP Paribas, Banku Pocztowym i Pekao

Wcześniej niż ING i mBank modernizację przeprowadzi BNP Paribas Bank Polska. Przerwa rozpocznie się już w piątek 19 marca o 21:00. Do 7:00 w sobotę klienci nie będą mogli korzystać z systemów BiznesPl@net, GOmobile Biznes, BNP Paribas Connect Host to Host. Z kolei w niedzielę między 2:00 a 3:00 nie będą mieli dostępu do bankowości internetowej GOonline i mobilnej GOmobile.

Również w piątek prace techniczne pokrzyżują szyki klientom Banku Pocztowego. Między 20:00 a 23:00 mogą pojawić się problemy w korzystaniu z niektórych usług. W trakcie trzygodzinnej przerwy nie będzie można także składać wniosków.

Nie tylko ING i mBank zdecydowały się na weekendowe prace serwisowe. Na sobotę pierwsze prace modernizacyjne zaplanował także Bank Pekao, który uchodzi za drugi największy bank w Polsce z liczbą klientów ponad 5,7 mln. Na jakie utrudnienia powinni się przygotować? W sobotę między 1:30 a 2:30 nie będą mogli korzystać z serwisu Pekao24 i usług maklerskich.

Z kolei w niedzielę od północy do 7:30 zostanie wyłączona usługa przelewów natychmiastowych Express Elixir i przelewów na telefon Blik. Natomiast w poniedziałek od 1:00 do 6:00 ponownie wrócą ograniczenia w korzystaniu z Pekao24 i usług maklerskich. Poza tym czasowo wyłączone zostaną jeszcze transakcje kartowe.

Prace w Credit Agricole, Nest Banku i Toyota Banku

Na sobotę prace serwisowe zaplanował także Credit Agricole. Utrudnienia potrwają od 22:00 do 11:00 następnego dnia. W tym czasie instytucja będzie modernizowała serwisy CA24 (eBank, internetowy, mobilny, tekstowy), chatbot, automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz Blika. Każdy, kto zdecyduje się w tym czasie na transakcje kartami, nie otrzyma powiadomienia SMS.

Również w sobotę przerwa techniczna dotknie użytkowników, którzy posiadają konto w Nest Banku. Prace konserwacyjne zostały zaplanowane między północą a 4:00 lub 6:00. W tym czasie pojawią się identyczne trudności, jak w ING - klienci mogą mieć problem z przeprowadzeniem transakcji kartą w internecie 3D Secure, zmianą kodu PIN i aktywacją karty.

Natomiast w niedzielę prace serwisowe przeprowadzi Toyota Bank. Między północą a 4:00, a także od 6:00 do 11:00 mogą wystąpić problemy z aktywowaniem i zastrzeganiem kart i ze zmianą limitów transakcyjnych, podobnie jak w ING. Bank ostrzega, że między 8:00 a 21:00 klienci powinni spodziewać się także problemów w trakcie autoryzowania transakcji kartą. W tym czasie dostęp do bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego, usług tzw. szybkich płatności i systemu składania wniosków online również może być utrudniony.