Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > ING wystosował pilny komunikat. Zdecydowano o wprowadzeniu ograniczeń
Maria Glinka
Maria Glinka 05.12.2020 01:00

ING wystosował pilny komunikat. Zdecydowano o wprowadzeniu ograniczeń

ING z komunikatem do klientów
BiznesInfo

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • W jakich godzinach odbędą się prace serwisowe w ING

  • Które funkcje będą czasowo wyłączone

  • Co zrobić, gdy w czasie przerwy pojawią się problemy

Kilkugodzinne przerwy w ING. Użytkownicy bez dostępu do kluczowych serwisów

ING wydał specjalne oświadczenie skierowane do wszystkich klientów. Zarówno w nocy z soboty na niedzielę, jak i z niedzieli na poniedziałek bank przeprowadzi rutynowe prace serwisowe. Klienci mogą mieć trudności z dostępem do niektórych funkcji oferowanych przez ING.

Pierwsza przerwa została zaplanowana między 01:00 a 3:00 w nocy z 5 na 6 grudnia. W tym czasie mogą pojawić się problemy w obsłudze funkcji kartowych w MojeING i ING Business.

Przerwa w ING w nocy z 5 na 6 grudnia

ING informuje, że przez 3 godziny klienci nie będą mogli również aktywować kart, modyfikować limitów transakcyjnych, ubezpieczać kart i nadawać kodów PIN. Czasowo wyłączona zostanie także usługa zamawiania kart płatniczych. W dalszym ciągu będą aktywne transakcje kartowe i płatności przy pomocy BLIK.

Z uwagi na prace modernizacyjne w poszczególnych serwisach ING użytkownik nie będzie miał możliwości przypisania do telefonu komórkowego kart płatniczych w aplikacji Moje ING Mobile. Co więcej, dodawanie kart z poziomu portfeli zewnętrznych również zostanie zawieszone. Dotyczy to takich aplikacji jak Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay.

Ponadto klient nie będzie mógł wykonywać operacji na rachunku karty kredytowej. Wyłączona zostanie możliwość składania wniosku o pożyczkę, konto osobiste, firmowe i oszczędnościowe.

ING radzi, aby w razie konieczności zastrzeżenia karty skontaktować się bankiem drogą telefoniczną.

Utrudnienia przy bankomatach w nocy z 6 na 7 grudnia

Kolejne prace serwisowe w ING odbędą się w nocy z 6 na 7 grudnia w godzinach 23:30-3:30. Choć przerwa będzie dłuższa to większość możliwości, z których na co dzień korzystają klienci ING, zostanie przywrócona.

ING przekazuje w komunikacie, że we wskazanych godzinach mogą nastąpić chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat w bankomatach sieci Planet Cash/ING.

ING w czołówce banków w Polsce

ING to bank komercyjny, który rozpoczął swoją działalność w 1988 r. Zaufanie do tej instytucji systematycznie wzrasta na przestrzeni lat. W 2016 r. ING obsługiwał 4,1 mln użytkowników.

Natomiast według najnowszego raportu prnews.pl w III kwartale 2020 r. ING uplasował się na czwartym miejscu w rankingu banków z największą liczbą użytkowników. Konto w ING posiada 4,7 mln osób, spośród których 4,2 mln stanowią klienci indywidualni. Wyprzedzają go takie banki jak: PKO, Pekao i Santander.