BiznesINFO.pl
ING z komunikatem do klientów

BiznesInfo

ING wystosował pilny komunikat. Zdecydowano o wprowadzeniu ograniczeń

5 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Klienci ING muszą przygotować się na weekendowe utrudnienia. Wszystko z uwagi na planowane prace serwisowe. Najbardziej uciążliwy będzie brak możliwości wykonywania zabiegów technicznych powiązanych z kartami płatniczymi.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • W jakich godzinach odbędą się prace serwisowe w ING

  • Które funkcje będą czasowo wyłączone

  • Co zrobić, gdy w czasie przerwy pojawią się problemy

Kilkugodzinne przerwy w ING. Użytkownicy bez dostępu do kluczowych serwisów

ING wydał specjalne oświadczenie skierowane do wszystkich klientów. Zarówno w nocy z soboty na niedzielę, jak i z niedzieli na poniedziałek bank przeprowadzi rutynowe prace serwisowe. Klienci mogą mieć trudności z dostępem do niektórych funkcji oferowanych przez ING.

Pierwsza przerwa została zaplanowana między 01:00 a 3:00 w nocy z 5 na 6 grudnia. W tym czasie mogą pojawić się problemy w obsłudze funkcji kartowych w MojeING i ING Business.

Przerwa w ING w nocy z 5 na 6 grudnia

ING informuje, że przez 3 godziny klienci nie będą mogli również aktywować kart, modyfikować limitów transakcyjnych, ubezpieczać kart i nadawać kodów PIN. Czasowo wyłączona zostanie także usługa zamawiania kart płatniczych. W dalszym ciągu będą aktywne transakcje kartowe i płatności przy pomocy BLIK.

Z uwagi na prace modernizacyjne w poszczególnych serwisach ING użytkownik nie będzie miał możliwości przypisania do telefonu komórkowego kart płatniczych w aplikacji Moje ING Mobile. Co więcej, dodawanie kart z poziomu portfeli zewnętrznych również zostanie zawieszone. Dotyczy to takich aplikacji jak Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay.

Ponadto klient nie będzie mógł wykonywać operacji na rachunku karty kredytowej. Wyłączona zostanie możliwość składania wniosku o pożyczkę, konto osobiste, firmowe i oszczędnościowe.

ING radzi, aby w razie konieczności zastrzeżenia karty skontaktować się bankiem drogą telefoniczną.

Utrudnienia przy bankomatach w nocy z 6 na 7 grudnia

Kolejne prace serwisowe w ING odbędą się w nocy z 6 na 7 grudnia w godzinach 23:30-3:30. Choć przerwa będzie dłuższa to większość możliwości, z których na co dzień korzystają klienci ING, zostanie przywrócona.

ING przekazuje w komunikacie, że we wskazanych godzinach mogą nastąpić chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat w bankomatach sieci Planet Cash/ING.

ING w czołówce banków w Polsce

ING to bank komercyjny, który rozpoczął swoją działalność w 1988 r. Zaufanie do tej instytucji systematycznie wzrasta na przestrzeni lat. W 2016 r. ING obsługiwał 4,1 mln użytkowników.

Natomiast według najnowszego raportu prnews.pl w III kwartale 2020 r. ING uplasował się na czwartym miejscu w rankingu banków z największą liczbą użytkowników. Konto w ING posiada 4,7 mln osób, spośród których 4,2 mln stanowią klienci indywidualni. Wyprzedzają go takie banki jak: PKO, Pekao i Santander.

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >