Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia. Zagrożona jedna, konkretna część Polski
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 25.07.2020 02:00

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia. Zagrożona jedna, konkretna część Polski

IMGW wydaje ostrzeżenie. Polacy musza uważać na burze z gradem.
https://pixabay.com/Boboshow

IMGW ostrzega Polaków

IMGW wydało komunikat ostrzegający Polaków przebywających w południowych częściach woj. małopolskiego i woj. podkarpackiego. Dla tamtejszych powiatów zostało wydane ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia burz z opadami gradu. "Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. " - napisano na koncie IMGW na Twitterze.

IMGW podaje, że komórki burzowe maja być niewielkie, którym lokalnie towarzyszyć będą silne opady deszczu. Punktowo możliwe są także silniejsze porywy wiatru, do 70 km/h oraz grad do 2 cm.

IMGW prognozuje na sobotę

Najnowsze informacje IMGW podają, że pierwsze burze występują już na Podhalu. W najbliższych godzinach rozwój burz o podobnym natężeniu będzie miał miejsce głównie w Karpatach oraz obszarach podgórskich.

Polsat News podaje, że poza tymi obszarami, w całej Polsce będzie raczej słonecznie. Prognozowana temperatura wahać się będzie od 23°C do 29°C. Jedynie chłodniej będzie na północy kraju w okolicach Zalewu Wiślanego i w rejonach podgórskich. Tam temperatura będzie wynosić od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, natomiast porywy mocnego wiatru spodziewane są tylko w czasie burz.