BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wynik Wielkiej Orkiestry na 22:30 powala. WOŚP już zebrało krocie, Polacy pokazali klasę
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 22.03.2022 08:31

Wynik Wielkiej Orkiestry na 22:30 powala. WOŚP już zebrało krocie, Polacy pokazali klasę

Ile zebrało WOŚP? Znamy wyniki z godziny 22:00
MemicznyJanusz, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile zebrało WOŚP

  • Jaki jest cel zbiórki

  • Jakie przedmioty brały udział w licytacji

Ile zebrało WOŚP

Co roku zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy biją rekordy jeśli chodzi o zebrane sumy pieniędzy. Polacy chętnie wrzucają datki do puszek, płacąc podczas licytacji, czy korzystając z eSkarbonki. Pomimo kryzysu i wciąż niepewnej sytuacji gospodarczej okazaliśmy solidarność i do godziny 22:30 wspólnie udało się zebrać 102 911 622 zł.

Co roku sumy przekazywane na WOŚP biją rekordy. Dziś o 20:47 zebrana kwota wyniosła 84 765 876 zł. - Rok temu o tej porze mieliśmy nieco ponad 65 milionów. To oczywiście o niczym nie przesądza, ale cieszymy się, że jest więcej - mówił cytowany przez TVN 24 Jurek Owsiak.

Światełko do Nieba

Podczas 29. Finału WOŚP nie mogło zabraknąć kulminacyjnego momentu każdej imprezy - Światełka do Nieba, które rozbłysnęło także i tym razem. Na warszawskim Placu Defilad mogliśmy oglądać pokaz fajerwerków, miotaczy ognia i słupów światła, które wystrzeliły ze specjalnie zainstalowanej piramidy.

“Finał z głową”

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przebiegła pod hasłem “Finał z głową” i zbierała datki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jak podaje TVN24 w poprzednich 28 edycjach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała łącznie ponad miliard złotych, który wydano na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. W wielu wypadkach takie urządzenia dla ratowania życia i zdrowia Polaków bez WOŚP zakupione by nie zostały jeszcze długi czas.

Rekordowe licytacje

Także i w tym roku nie mogło zabraknąć niezwykle ciekawych licytacji, z których fundusze zostały przekazane na Orkiestrę. Absolutnym hitem aukcyjnym okazała się książka “Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej” autorstwa Radka Kotarskiego, do której dorzucono… Ferrari F430 F1. Licytacja osiągnęła zawrotną sumę 450 tys. zł.

W ofercie znalazła się też wycieczka do Francji sponsorowana przez Omenę Mensah i Rafała Brzoskę. Zwycięzca aukcji spędzi całą dobę z szefem InPostu i jego małżonką. Dzień z parą jest w tej chwili wart aż 123 400 zł.

Pojawiły się też zabawne aukcje, w których licytować można m.in. ciasto upieczone przez Dawida Podsiadło, który osobiście dostarczy je do domu zwycięzcy aukcji. W jednej z licytacji wygrać można było także kolację z krytykiem kulinarnym i podróżnikiem znanym w całej Polsce - Robertem Makłowiczem.