BiznesINFO.pl
ikea-g1e6950c19 1920

Pexels

Ikea patrzy na certyfikaty klientów. Bez szczepienia zakupów możesz nie zrobić

10 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

IKEA wprowadziła nowe zasady, chodzi o limity w ich sklepach. Swobodnie na zakupy wejdą osoby zaszczepione na COVID-19 lub te, które okazały przy wejściu ważny test na koronawirusa. Pozostali muszą poczekać w kolejce.

Po przekroczeniu limitów liczby osób w sklepach czy restauracjach, które zostały określone rządowym rozporządzeniem, do sklepów mogą wchodzić jedynie zaszczepieni. Inni muszą czekać aż zwolni się miejsce – przypomina Rzeczpospolita.

Liczniki prądu do wymiany. Prezydent podpisał ustawę

Licznik prądu do wymiany, Duda podpisał ustawę. Obowiązek obejmie wszystkich, a koszt to 360 zł

CZYTAJ DALEJ

Limity w sklepach

IKEA poinformowała na swojej stronie internetowej, że do 31 stycznia zmienia zasady w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z 14 grudnia. Wprowadza ono nowy, zmniejszony limit klientów - 1 osoba na 15 mkw. powierzchni sklepu, czytamy też, że sklepach IKEA w całej Polsce obowiązuje nowy, zmniejszony do 30 proc. limit miejsc przeznaczonych na potrzeby konsumpcji w Restauracjach i innych punktach gastronomicznych IKEA.

Jak poinformowała „Wyborcza.biz”, w Gdańsku w kolejce trzeba było czekać kilkadziesiąt minut. Osoby zaszczepione do sklepów wchodziły na bieżąco, dając tylko do zeskanowania certyfikaty szczepień.

Internauci podzieleni

W internecie pojawiło się wiele zdjęć i filmów, wykonanych przed sklepem IKEA. Internauci są podzieleni, niektórzy chwalą sieć za odwagę i za wprowadzenie działań pomagających dbać o bezpieczeństwo, inni zarzucają, że IKEA segreguje ludzi i oburza się na wprowadzone zasady.

policja-wypadek-zatrzymanie-iberion

Wszystko już przygotowane. Kierowcy będą tracić samochody za szczególne przewinienie

CZYTAJ DALEJ

– W momencie, kiedy w konkretnym sklepie IKEA osiągniemy tę liczbę klientów, musimy ograniczyć wpuszczanie kolejnych i w związku z tym mogą tworzyć się kolejki – poinformowała gazetę Anita Ryng, dyrektorka ds. komunikacji IKEA Retail w Polsce. – Do momentu osiągnięcia tego limitu wszyscy klienci są wpuszczani bez weryfikacji faktu ich zaszczepienia bądź nie. Natomiast gdy przed wejściem tworzy się kolejka klientów, niektórzy z nich dobrowolnie okazują certyfikaty szczepień lub aktualny test i wtedy, zgodnie z rozporządzeniem, mogą zostać wpuszczeni do sklepu bez względu na limit. Klienci dobrowolnie pokazują certyfikaty – dodała.

Jak podano coraz więcej sklepów, rozważa wprowadzenie podobnych zasad.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

140 mln zł kary dla sieci Kaufland. UOKiK podjął decyzję

Czytaj więcej >

Handel

Powraca kultowa promocja Lidla. Klienci się ucieszą

Czytaj więcej >
laptop

Handel

Laptop do biura - na jakie parametry zwrócić uwagę?

Czytaj więcej >

Handel

Ceny jaj ostro poszły w górę. Jest drożej o 30. proc niż rok temu

Czytaj więcej >

Handel

Półki Lidla będą uginać się od popularnego produktu. Ustawią się kolejki

Czytaj więcej >

Handel

Lidl właśnie rzucił na półki hit totalny. Klienci bez wątpienia będą zachwyceni

Czytaj więcej >