biznes finanse video praca handel Eko Energetyka polska i świat O nas
Obserwuj nas na:
BiznesINFO.pl > Handel > Likwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie ponad 250 sklepów
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 01.10.2020 02:00

Likwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie ponad 250 sklepów

Likwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie ponad 250 sklepów
Pixabay/jarmoluk

HM planuje zamknięcie sklepów

Gigant sprzedaży odzieżowej HM poinformował o zamiarze zamknięcia w przyszłym roku 250 sklepów. Jeszcze nie wiadomo, czy na tej liście znajdą się oddziały w Polsce.

- Ożywienie przebiega lepiej i szybciej, niż się spodziewaliśmy. To, że w tym kwartale mogliśmy zacząć zarabiać, jest zachęcające. Wychodzimy z tego kryzysu silniejsi - powiedziała w rozmowie z portalem Financial Times Helena Helmersson, prezes zarządu HM od stycznia.

Problemy sieci HM pojawiły się już wcześniej, wg informacji FT powodem tego była agresywna ekspansja sklepów. Codziennie otwierały się nowe sklepy przy jednoczesnym powolnym rozwoju sprzedaży online. Okazało się to zgubne, zwłaszcza w obecnych realiach.

Nie oznacza to jednak, że HM dąży do całkowitego zlikwidowania wszystkich sklepów. Helmersson podkreśliła bowiem, że nadal wierzy w siłę sklepów stacjonarnych, które oprócz sprzedaży mogą odgrywać także inne role, np. jako centra dystrybucyjne.

Prezes zarządu dodała także, że jest przekonana, że HM wyjdzie z kryzysu silniejszy i będzie lepiej przygotowany na drugą falę epidemii.

Chwilę przed komentarzem Helmersson pojawił się komunikat, z którego wynika, że we wrześniu sprzedaż HM spadła zaledwie o 5 proc. względem ubiegłego roku, po tym jak po trzecim kwartale odnotowano spadek aż o 16 proc.

Zdaniem Helmersson na sukces złożyły się szybkie i zdecydowane działania, a także dobrze przyjęta przez klientów HM kolekcja.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Wiktoria Pękalak
O autorze
Wiktoria Pękalak
Redaktor BiznesINFO
Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.
Zobacz wszystkie artykuły autora >
Tagi: sklep H&M
Wybór Redakcji
Toaleta
Kiedy sklep powinien udostępnić toaletę klientom? Ministerstwo reaguje na skargi
KiK
Znana sieć dyskontów zamknie 300 sklepów w Europie. Wiadomo, co czeka klientów w Polsce
Lidl
Lidl wydał komunikat. Zmienia godziny otwarcia sklepów, klienci mogą się zdziwić
Kosmetyczka
Nowe zasady w salonach od 3 sierpnia. Fryzjerzy i kosmetyczki muszą na to uważać
Wyprzedaż likwidacyjna
Polska marka modowa zamknęła wszystkie sklepy. Ruszyły wyprzedaże sięgające 85 proc.
telefon z PRL
Arcytrudny quiz o PRL. To nie tylko długie kolejki i kartki na mięso. Sprawdź się
Wybór Redakcji
BiznesINFO.pl
Obserwuj nas na: