Obostrzenia na granicach zewnętrznych Unii mają zostać zniesione. Wszystko ma się odbyć według ściśle ustalonych kryteriów.
biznesinfo.pl
Autor Kamila Jeziorska - 10 Czerwca 2020

Nie tylko Morawiecki, ale i UE powiedziała o terminach otwarcia granic. Mamy już konkretne daty

Komisja Europejska zaproponuje stopniowe otwieranie granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Wszystko ma się odbywać w oparciu o specjalnie określone kryteria.

Stopniowe otwieranie granic Unii Europejskiej

Według obecnie obowiązującej decyzji, granice zewnętrzne Unii Europejskiej pozostają zamknięte do 15 czerwca dla podróży, które nie są niezbędne. Większość krajów Unii Europejskiej opowiada się za przedłużeniem obowiązywania decyzji, jednakże innego zdania jest Komisja Europejska. Dyskusja w tej sprawie odbyła się na cotygodniowym posiedzeniu collegium Komisji. -Komisja Europejska zaproponuje stopniowe znoszenie ograniczeń w przekraczaniu granic zewnętrznych UE od 1 lipca - cytuje środową wypowiedź szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella portal pb.pl.

Z wypowiedzi Borella jasno wynika, że Unia Europejska nie chce od razu znosić wszystkich obostrzeń, a stopniowo przywracać ruch na granicach zewnętrznych. Bruksela chce, aby otwieranie granic odbyło się w skoordynowany sposób poprzez ściśle określone kryteria - podaje pb.pl.

Przebadali 18 tys. aut, by poznać prawdę. Zanim kupisz hybrydę lub auto elektryczne, uważnie przeczytajPrzebadali 18 tys. aut, by poznać prawdę. Zanim kupisz hybrydę lub auto elektryczne, uważnie przeczytajCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Zadziwiające starcie na spotkaniu z Andrzejem Dudą. Grzmiał o “komuchach”, wpadł w nagłą złość

Granice zewnętrzne Unii a strefa Schengen

Komisja Europejska przyznaje, że jej celem jest przywrócenie normalnego funkcjonowania w granicach strefy Schengen przed końcem czerwca. Borell zaznaczył, że wszystko zależy od decyzji poszczególnych państw członkowskich należących do Schengen. -Kolegium odnotowało, że kilka państw członkowskich jest w trakcie znoszenia kontroli granicznych na granicach wewnętrznych. Uważamy, że ten proces powinien być zakończony w bieżącym miesiącu - powiedział na środowej konferencji prasowej.

Kolegium komisarzy poruszyło także kwestię tego, jakie środki państwa członkowskie zastosowały w kwestii kontroli na granicach wewnętrznych. Ponadto, Komisja Europejska chce, aby znoszenie restrykcji na granicach zewnętrznych odbyło się w drugiej fazie. Jeszcze w tym tygodniu KE ma przyjąć swoją ocenę znoszenia restrykcji oraz przedstawić plan stopniowego i częściowego znoszenia tych restrykcji od 1 lipca - podaje portal pb.pl.

Morawiecki także powiedział o otwarciu granic

Premier Polski ogłosił w środę, że granice naszego kraju będą otwarte od 13 czerwca. Loty zaś mają być wznowione od 16 czerwca. Więcej szczegółów, póki co, premier nie podał.

Popularny ser wycofany z Biedronki. Spożycie może wywołać u ciebie chorobęPopularny ser wycofany z Biedronki. Spożycie może wywołać u ciebie chorobęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy sposób wykrywania koronawirusa. MSWiA rozpoczęło testy
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kontrole w Boże Ciało. Nie masz ważnego przedmiotu w samochodzie? Możliwe wysokie mandaty

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News