BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Gdzie zapłacisz najwięcej za wynajem mieszkania? Najdroższe miasta świata.

17 Kwietnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Cena za wynajem nieruchomości różni się w zależności od wielu czynników, ale jednym z najważniejszych jest lokalizacja. Nowy Jork albo Londyn są jednymi z najdroższych miast do mieszkania. Warszawa wcale nie taka straszna.

Ceny nieruchomości różnią się w zależności od tego jaki wybieramy do życia kontynent, państwo czy miasto. CBRE Group międzynarodowa firma świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości oceniła w których miastach mieszka się najdrożej na świecie w 2019 r. Ceny za mieszkania są czasami kolosalne. 

Wynajem mieszkania: tutaj najdroższy Nowy Jork

Średnia cena wynajmu mieszkania w Nowym Jorku to 2844 $, co przy obecnym kursie złotego oznacza, że na wynajem mieszkania musielibyśmy przeznaczyć ponad 10 tys. zł miesięcznie. Należy przy tym pamiętać, że do badania brano pod uwagę cały obszar New York City, gdzie są dzielnice droższe i tańsze. Skoro podano średnią cenę dla całego Nowego Jorku, można spodziewać się, że na wyspie Manhattan, np. w okolicy Cenrtal Park niewielkie mieszkanie może kosztować nas średnio ok. 30 - 40 tys. złotych. 

W kategorii ceny za wynajem mieszkania na podium znalazły się także Abu Dhabi - stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich (średnia cena za wynajem 2807 $) i Hong Kong - była brytyjska kolonia, od 1999 r. kontrolowana przez Chiny (2777 $).

Brexit w toku, a Londyn ciągle ma drogie nieruchomości 

W Europie wynajem nieruchomości kosztuje najwięcej w Londynie. 2389 $, czyli w granicach 9 tys, złotych. Analogicznie tak jak w Nowym Jorku, ceny w centrum miasta są dużo wyższe, niż w dzielnicach odległych. Koszty utrzymania w Londynie powodują exodus z miasta nawet rodzimych Brytyjczyków. Pod koniec ubiegłego roku "The Guardian" opublikował raport, z którego wynikało, że Londyńczycy masowo przenoszą się na prowincję, szukając nieruchomości na przedmieściach. Gdy brexit jednak ostatecznie się zrealizuje, wynajem mieszkania w Londynie może stać się jednak tańsze. Póki co średnia cena wynajmu wzrosła jednak względem poprzedniego roku o 6.1 %. 

Wynajem mieszkania w Warszawie jednak nie takie drogie? 

W zestawieniu CBRE obejmującym 35 miast z całego świata, nie znalazła się Warszawa, ani żadne inne polskie miasto. W Europie ceny za wynajem są więc większe na pewno w takich miastach jak: Londyn, Dublin, Barcelona, Mediolan, Paryż, Lizbona, Madryt, Rzym, Birmingham, Moskwa i Stambuł. 

Warszawa: Ile zapłacimy za wynajem mieszkania? 

Z raportów wyszukiwarki mieszkań Homla sporządzonych na ubiegły rok wynika, że średnia cena za wynajem mieszkania (2 pokoje) to około 1400 zł, a więc mniej więcej 370 $. Tutaj cena także waha się w zależności od lokalizacji na mapie stolicy. Wynajem nieruchomości pochłonie najmniej pieniędzy, jeśli wybierzemy Bemowo, Ursus lub Białołękę. Najwięcej pieniędzy możwy wydać za to w przypadku wyboru tkaich dzielnic jak Wilanów, Śródmieście czy Stare Miasto.

Podobne artykuły

Ozonatory robią furorę. Polacy w szale zakupów sprzętu, który do tej pory był sprzedawany profesjonalistom.

Finanse

Jedno urządzenie coraz częściej pojawia się w polskich domach. Pomaga zadbać o prawdziwą czystość

Czytaj więcej >
Kurs złotego umacnia się, ale na jak długo?

Finanse

Nie nadchodzi zbyt dobry okres dla złotówki. Czarne chmury nad polską walutą

Czytaj więcej >
By Wistula - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77468950

Finanse

PKO BP: ceny mieszkań czeka potężny spadek. Eksperci podają o ile

Czytaj więcej >
Właściciele galerii unikną podatku od przychodów z budynku?

Finanse

Nie będą płacić podatku za okres lockdownu. Ministerstwo Finansów w końcu zajęło stanowisko

Czytaj więcej >
Rząd zabierze myśliwym pieniądze?

Finanse

Rząd sięga po pieniądze myśliwych. Polski Związek Łowiecki oburzony, w grę wchodzą miliony złotych

Czytaj więcej >
Dodatek solidarnościowy w Sejmie

Finanse

Dodatek solidarnościowy już rozpatrywany w Sejmie. Wiemy, kto będzie mógł się o niego starać

Czytaj więcej >