Pilna konferencja rządu obostrzenia gastronomia
biznesinfo.pl
Autor Przemysław Terlecki - 23 Października 2020

Rząd wprowadza jeszcze surowsze obostrzenia. Gastronomia do zamknięcia, wraca zakaz wychodzenia z domu

Gastronomia do zamknięcia - o tym słychać od czwartkowego wieczoru, kiedy to dziennikarze RMF FM przekazali informacje na temat planowanych obostrzeń. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyna restrykcja wprowadzona przez rząd Mateusza Morawieckiego. O planach na kolejne dni walki z pandemią koronawirusa poinformował sam szef rządu podczas pilnej konferencji prasowej.

Gastronomia do zamknięcia, dzieci z klas IV - VIII przejdą na zdalne nauczanie, podczas gdy ich rówieśnicy z klas I - III wciąż będą chodzić do szkoły. Do tego zakaz wychodzenia poza dom dzieci do 16. roku życia w godzinach 8:00 do 16:00, chyba że pod opieką dorosłego - o tym donosiło jeszcze w czwartek RMF FM.

Rząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jednoRząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jednoCzytaj dalej

Szef rządu zwrócił uwagę, że co tydzień chce podsumowywać sytuację pandemiczną w kraju. W piątek nastąpił kolejny przyrost zakażeń, liczba zakażonych przekroczyła znacznie 13 tys. osób (13 632 zakażenia). Jak się okazuje podczas pilnej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego potwierdziły się nowe restrykcje.

Morawiecki stwierdził, że obostrzenia wprowadzane dzisiaj powinny zadziałać za 10 - 14 dni. Jeśli jednak to się nie stanie, będą wprowadzane kolejne restrykcje, jak zaznaczył premier. Możliwe nawet zamknięcie granic i dalsze jeszcze mocniejsze ograniczenia życia.

Zgromadzenia powyżej 5 osób poza domami będą nielegalne. Premier zaapelował też do seniorów, zapowiadając wdrożenie programu "Ochrona seniorów" praz korpus wsparcia seniorów.

Seniorzy, którzy nie świadczą pracy, powinni zostać w domach, natomiast wspomniany korpus wsparcia będzie dbał o regularne dostarczanie im zakupów i innych sprawunków.

Osoby powyżej 70. roku życia powinny zostać w domu i poruszanie się ich poza domami będzie mocno ograniczone. Jak zaznaczono to jednak prośba, a nie nakaz nałożony na ludzi starszych.

Trzy wyjątki, dzięki którym będą mogli poza miejscem zamieszkania się legalnie znaleźć to praca, zaspokajanie niezbędnych potrzeb życia codziennego oraz kult religijny.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. Pawłowicz mówiła o "menelach, którzy ją zaatakowali". Oni mają nagranie, jest w sieci
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Niemcy zaostrzają prawo dla Polaków. Od soboty wjazd tylko pod jednym warunkiemNiemcy zaostrzają prawo dla Polaków. Od soboty wjazd tylko pod jednym warunkiemCzytaj dalej

Gastronomia do zamknięcia

Puby, kawiarnie, restauracje zostaną zamknięte na okres dwóch tygodni. Jedzenie zamawiać będzie można jedynie na wynos. Lokale, które pozostaną otwarte, będą musiały przestrzegać bardzo rygorystycznych obostrzeń.

Co warto podkreślić - otwarte i wolne od obowiązku zakrywania twarzy pozostają lasy oraz parki. Nie ma jednak wciąż decyzji, co do zamknięcia cmentarzy, co jest szczególnie istotne w świetle zbliżającego się dnia wszystkich świętych, kiedy to Polacy tłumnie udają się na groby bliskich.

.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. To już oficjalne. Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Brat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serce
  6. Najczęściej popełniane błędy w pieczeniu ciast. Ich skutki są koszmarem, a tak łatwo ich uniknąć
Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówBiedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News