Fryzjer wraca już od jutra, ale na nowych zasadach
pixabay/Engin_Akyurt
Autor Radosław Święcki - 17 Maja 2020

Rząd opublikował listę wytycznych, do jakich musimy się stosować u fryzjera. Już od jutra

Fryzjer – kto jak kto, ale osoby tej profesji będą miały jutro ręce pełne roboty. Jak wiadomo od poniedziałku działalność będą mogły wznowić salony fryzjerskie i kosmetyczne. Udając się jednak na strzyżenie musimy liczyć się z tym, że wizyta ta będzie wyglądać nieco inaczej niż przed pandemią.

Fryzjer wraca po 2 miesiącach

Przypomnijmy, że w środę podczas konferencji prasowej rząd ogłosił zniesienie kolejnej fali obostrzeń wprowadzonych w połowie marca w związku z postępującą pandemią koronawirusa. Zgodnie z nowymi zasadami od poniedziałku 18 maja działalność będą mogły wznowić m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Nie będą one mogły funkcjonować na takich samych zasadach jak przed pandemią. O pierwszych zmianach mówił już podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki, podkreślając, że w salonie będą mogli przebywać jedynie obsługiwani klienci, zaś osoby czekające na swoją kolejkę będą musiały pozostać poza lokalem.

Pozostałe zmiany znalazły się w rządowych wytycznych, które podaje portal Money.pl. Zaleca się m.in. "stosowanie jednorazowych okryć, ręczników, podkładów, peleryn itp. dla każdego klienta" oraz "dezynfekcję każdego stanowiska i umywalki do mycia włosów po każdym kliencie".

Niemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaNiemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie ze strajku okrążyło internet. Policja oskarżana o kłamstwo

W rządowych wytycznych zaleca się również sprzątanie salonu, mycie wodą z detergentem lub dezynfekcję pomieszczeń i powierzchni w salonie co najmniej dwa razy na zmianę.

Jak już informowaliśmy w zakładach fryzjerskich klienci będą musieli przebywać w maseczkach, zaś przed rozpoczęciem strzyżenia czeka ich pomiar temperatury, a także ankieta dotycząca stanu zdrowia. Przypominamy też, że w części salonów należy liczyć się ze wzrostem cen, gdyż planują one takie rozwiązanie w związku z koniecznością wprowadzenia zabezpieczeń i dezynfekcji lokalu. Należy również liczyć się z tym, że w związku z dużym zainteresowaniem wizytą u fryzjera, zapisanie się na strzyżenie w najbliższych dniach nie będzie łatwe.

Już jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcjiJuż jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  2. Objawy niedoboru witaminy E. Jej brak odbija się na całym organizmie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Znoszą zakaz, genialna wiadomość dla Polaków. Wielu czekało na tę chwilę od grudnia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News