PHOTO TOMASZ RADZIK SUPER EXPRESS GRODZISK MAZOWIECKI FRITO-LAY FABRYKA CHIPSOW N/Z PROCES PRODUKCYJNY CHIPSOW LAYS ZIEMNIAKI KTORE PRZYJEZDZAJA DO ZAKLADU SA MYTE NASTEPNIE KROJONE W PALSTRY , SMAZONE , POSYPYWANE PRZYPRAWAMI I PAKOWANE 22/11/2018 ZAKLAD FABRYKA MASZYNA URZADZENIE CHIPSY PRZEKASKA ZIEMNIAKI PRODUKCJA PEPSICO WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.
Tomasz Radzik/AGENCJA SE/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Kwietnia 2020

Polski gigant dołącza do walki z epidemią. Uruchomił nową linię produkcyjną

Fakro, jeden z największych producentów okien w Europie, rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Informację przekazał prezes firmy Ryszard Florek w TVN24.

Fakro będzie produkować maseczki

W programie “Wstajesz i weekend” w TVN24 prezes Fakro Ryszard Florek przekazał, że firma przestawia linię produkcyjną na maseczki ochronne. Jak podkreśla, nie jest to łatwe zadanie, ponieważ linie produkcyjne są przeznaczone do wytwarzania okien, a to oznacza konieczność przystosowania ich do innej produkcji.

Fakro wytwarza trójwarstwowe maseczki, które zawierają warstwę filtrującą mogącą zatrzymać ponad 95 proc. bakterii. Na początku maseczki były wytwarzane dla pracowników firmy. - Chodzi o to, żeby zrobić dobre maseczki i jak najbardziej ochronić pracowników firmy, żeby firma nie stanęła z powodu koronawirusa - zwraca uwagę prezes Fakro.

Europejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne krokiEuropejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne krokiCzytaj dalej

Fakro opatentuje swoje maseczki

Z biegiem czasu produkcja weszła na wyższe obroty, podjęto również decyzję o ulepszeniu maseczek. - Zaczęliśmy chodzić w maseczkach, początkowo maseczki przylegały do ust, ciężko było oddychać. Wprowadziliśmy więc kabłąk powodujący, że w maseczkach jest odpust przez co możemy wygodnie oddychać - wyjaśnił cytowany przez TVN24 szef Fakro.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła dziś centralną Polską. Nie żyje 1,5 roczne dziecko

Spółka postanowiła opatentować rozwiązanie zastosowane w maseczkach. - Dlatego stworzyliśmy linię do produkcji kabłąków, tylko mamy problem z surowcem - podkreślił prezes firmy Fakro.

Fakro i inne firmy wspierają szpitale

Jak podaje TVN24, maseczki produkowane przez Fakro trafiają do lokalnych szpitali. Firma przekazał szpitalowi w Nowym Sączu 800 sztuk maseczek ochronnych własnej produkcji.

Fakro to niejedyna polska firma, która angażuje się w walkę z koronawirusem. Także bytowski producent okien Drutex wspiera szpitale. Firma przekazała ponad milion złotych na sprzęt potrzebny szpitalom. Środki do walki z epidemią przekazały też Żabka, Agata Meble czy firma 4F.

Umowa o pracę w czasie epidemii. Trzeba być gotowym na inne formy jej zawarciaUmowa o pracę w czasie epidemii. Trzeba być gotowym na inne formy jej zawarciaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tłumy przyszły na Wielkanoc pod kościoły mimo pandemii. Zadziwiające wiadomości z zagranicy, nie posłuchali nawet duchownych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News