BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Polski gigant dołącza do walki z epidemią. Uruchomił nową linię produkcyjną

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Fakro, jeden z największych producentów okien w Europie, rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Informację przekazał prezes firmy Ryszard Florek w TVN24.

Fakro będzie produkować maseczki

W programie “Wstajesz i weekend” w TVN24 prezes Fakro Ryszard Florek przekazał, że firma przestawia linię produkcyjną na maseczki ochronne. Jak podkreśla, nie jest to łatwe zadanie, ponieważ linie produkcyjne są przeznaczone do wytwarzania okien, a to oznacza konieczność przystosowania ich do innej produkcji.

Fakro wytwarza trójwarstwowe maseczki, które zawierają warstwę filtrującą mogącą zatrzymać ponad 95 proc. bakterii. Na początku maseczki były wytwarzane dla pracowników firmy. - Chodzi o to, żeby zrobić dobre maseczki i jak najbardziej ochronić pracowników firmy, żeby firma nie stanęła z powodu koronawirusa - zwraca uwagę prezes Fakro.

Fakro opatentuje swoje maseczki

Z biegiem czasu produkcja weszła na wyższe obroty, podjęto również decyzję o ulepszeniu maseczek. - Zaczęliśmy chodzić w maseczkach, początkowo maseczki przylegały do ust, ciężko było oddychać. Wprowadziliśmy więc kabłąk powodujący, że w maseczkach jest odpust przez co możemy wygodnie oddychać - wyjaśnił cytowany przez TVN24 szef Fakro.

Spółka postanowiła opatentować rozwiązanie zastosowane w maseczkach. - Dlatego stworzyliśmy linię do produkcji kabłąków, tylko mamy problem z surowcem - podkreślił prezes firmy Fakro.

Fakro i inne firmy wspierają szpitale

Jak podaje TVN24, maseczki produkowane przez Fakro trafiają do lokalnych szpitali. Firma przekazał szpitalowi w Nowym Sączu 800 sztuk maseczek ochronnych własnej produkcji.

Fakro to niejedyna polska firma, która angażuje się w walkę z koronawirusem. Także bytowski producent okien Drutex wspiera szpitale. Firma przekazała ponad milion złotych na sprzęt potrzebny szpitalom. Środki do walki z epidemią przekazały też Żabka, Agata Meble czy firma 4F.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >