Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Pomoc

Pomoc

emeryt, kalendarz
16.03.2024 11:17 Urząd oferuje darmowe sprzątanie. Nowy program to hit wśród emerytów

Ruszył program “Czysty dom” i z miejsca stał się hitem. Część osób może skorzystać z zupełnie bezpłatnej usługi posprzątania domu. Roczna wartość pilotażowego programu w Krakowie to aż 150 tysięcy złotych. Wyjaśniamy szczegóły.

emeryci-spacer-ludzie-polska
01.11.2023 16:21 Od 1 listopada weszły w życie duże zmiany. Zyskają miliony Polaków

Z początkiem listopada zaczęła obowiązywać ważna nowelizacja ustawy o pomocy społecznej. Zyska na niej wielu starszych i samotnych Polaków, którzy potrzebują pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności. Zyskają też ci, którzy taką pomoc będą świadczyć. O co dokładnie chodzi?

Kobieta licząca pieniądze, gotówka
26.10.2023 15:28 Renta wdowia. Nawet 7635 zł dla wielu seniorów w Polsce

Seniorom w Polsce nie żyje się lekko - wysokość świadczeń emerytalnych nie należy do najwyższych, do lekarzy specjalistów trzeba czekać w długich kolejkach, a leki są drogie. Do tego trzeba dodać wszechobecną drożyznę. W jeszcze gorszej sytuacji są emeryci, którzy stracili małżonka. W takiej sytuacji koszty utrzymania domu i opłacenia rachunków w całości spoczywają na jednej osobie, która do tej pory mogła liczyć na wsparcie finansowe drugiej połówki. Już niedługo sytuacja takich osób może ulec poprawie, a to za sprawą renty wdowiej.

Jerzy Owsiak, WOŚP
24.10.2023 18:22 32. Finał WOŚP. Jurek Owsiak ogłosił, na co będzie zbierać pieniądze

W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się, na co i kiedy będą zbierane pieniądze podczas kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak powiedział, że „znowu gramy dla dużych i małych”. Prezes Fundacji WOŚP skrytykował również działania rządu, które były podejmowane podczas pandemii.

Kobieta, portfel, pieniądze, gotówka
22.10.2023 12:12 Alimenty należą się nie tylko dzieciom. Sprawdź, kto jeszcze może ubiegać się o pieniądze

Obowiązek alimentacyjny zazwyczaj kojarzy nam się ze wsparciem finansowym udzielanym przez jednego z rodziców swojemu dziecku. Niewiele osób wie, że mogą wystąpić również takie sytuacje, w których to np. dorosłe dziecko będzie miało obowiązek finansowego wpierania rodziców. Pieniędzy można się domagać praktycznie w każdym wieku, jednak ich przyznanie zależy od wystąpienia kilku przesłanek.

seniorzy-przejscie-dla-pieszych-zakupy
21.10.2023 19:51 Usługi sąsiedzkie 2023, czyli wynagrodzenie za pomoc seniorom. Nowe przepisy już niebawem

Często mówi się, że dobry sąsiad to prawdziwy skarb i trudno się temu dziwić. Świadomość, że tuż obok mieszka ktoś, kto nie tylko odpowie na zwyczajowe “dzień dobry” ale w razie potrzeby będzie w stanie nam pomóc, jest niezwykle cenna, zwłaszcza dla osób starszych. To właśnie z myślą o nich i o tych, którzy na co dzień wspierają ich w podstawowych czynnościach, rząd wprowadza w życie nowe przepisy.

Pieniądze, gotówka, portfel
12.10.2023 13:52 Koniec ważnego świadczenia. W styczniu znika popularny zasiłek

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, z początkiem przyszłego roku zniknie jedno z popularnych świadczeń rodzinnych. Jednakże, dziennik zwraca uwagę, że osoby, które nabędą do niego prawo jeszcze do końca tego roku, będą mogły je zachować również po 1 stycznia.

Seniorka, starsza kobieta, zakupy, wózek
12.10.2023 09:08 Od 1 listopada wielkie zmiany dotyczące seniorów. Będzie kasa do wzięcia

1 listopada 2023 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o pomocy społecznej, która wprowadzi nową formę pomocy - usługi sąsiedzkie. Na sfinansowanie projektu rząd przeznaczy 30 mln złotych. Nowe przepisy zakładają, że uczynny sąsiad będzie mógł liczyć na rekompensatę finansową.

Pieniądze, kieszeń w spodniach
18.09.2023 10:52 Dodatek pielęgnacyjny w 2023 r. Wyjaśniamy, ile wynosi i komu przysługuje

W dzisiejszych czasach wielu Polaków ograniczyło swoje wydatki w związku z drożyzną i wysokimi cenami. Osobami, które szczególnie dotkliwie to odczuwają są seniorzy. Emeryci i renciści często otrzymują niskie emerytury, których wysokość nie pozwala na kupienie wszystkich leków czy opłacenie rachunków. Warto wiedzieć, że starszym osobom przysługuje wiele innych świadczeń, które mogą pomóc w codziennym funkcjonowaniu, a jednym z nich jest dodatek pielęgnacyjny.

sasiedzi-pomoc-starszym-droga
02.09.2023 14:42 Pomoc sąsiedzka 2023. Już niebawem będzie można za to otrzymać wynagrodzenie

W drugiej połowie sierpnia w Dzienniku Ustaw RP opublikowano ustawę z dnia 28 lipca br. o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz niektórych innych ustaw. Dla obywatela ważne jest m.in. to, iż w rezultacie do systemu pomocy społecznej wejdą usługi opiekuńcze świadczone w formie usług sąsiedzkich. Ustawa zacznie obowiązywać z dniem 1 listopada. Kto będzie mógł skorzystać z sąsiedzkiej pomocy, a kto będzie ją świadczył i ile na tym zarobi?

Kobieta z rachunkami i pieniędzmi
19.07.2023 10:58 Zasięgnij porady specjalisty. Miliony Polaków mogą uzyskać nieodpłatną pomoc

Niewiele osób może zdawać sobie sprawę z tego, że w Polsce można skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji. 

Kobieta trzymająca pieniądze
29.05.2023 11:33 Alimenty od dzieci dla rodziców. Kiedy matka i ojciec mogą żądać pieniędzy

Obowiązek alimentacyjny zazwyczaj kojarzy nam się ze wsparciem finansowym udzielanym przez rodzica swojemu dziecku. Serwis infor.pl we współpracy z adwokat Anetą Sołtysik z Kancelarii Kupilas & Krupa w Bielsku-Białej wskazuje, że mogą wystąpić również takie sytuacje, w których to dorosłe dziecko będzie miało obowiązek finansowego wpierania rodziców.

Samochody na linii produkcyjnej
25.03.2023 12:16 Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu

W Polsce powstanie pierwsza w historii fabryka aut Mercedesa. Dziennik.pl. ustalił, że niemiecki producent samochodów dostał milionowe wsparcie od polskiego rządu. 

Tadeusz Rydzyk
14.03.2023 08:44 „Jeżeli tych ofiar będzie mniej, to mniej będziemy mogli uczynić dobra”. Rydzyk apeluje o większe wpłaty

Ojciec Tadeusz Rydzyk obawia się, że przez obniżkę podatków, zmniejszą się dochody jego mediów, informuje portal wirtualnemedia.pl. 

upadłość konsumencka
22.03.2022 08:31 Upadłość konsumencka – czym jest i jak ją ogłosić?

Coraz więcej osób z powodu spirali długów zmuszona jest do życia w ciągłym stresie. Przyczyną zadłużenia najczęściej są zdarzenia losowe, nagła śmierć wspólnika, zmiana sytuacji w gospodarce. Problem płynności finansowej dotknął jeszcze więcej osób w czasie zamrożenia gospodarki z powodu pandemii koronawirusa. Niektórzy nawet sobie nie wyobrażają, że mogliby znowu żyć bez długów.Niestety zadłużenie to jedna z najczęstszych przyczyn migrenowych bólów głowy, nerwic, depresji i jeden z głównych motywów samobójstw w Polsce. Szczególnie nieetyczne metody egzekucji długów stosowane przez niektóre firmy windykacyjne przyczyniają się do wzrostu wskaźnika samobójstw i zgonów z powodu zawału serca. Prawie każdy dłużnik nękany jest telefonami o nietypowych godzinach (często bardzo porannych), komornicy kontaktują się z rodziną dłużnika, nachodzą dłużników w ich domach. Dłużnicy tracą nie tylko spokój, lecz także dobre relacje z rodziną, z przyjaciółmi a w końcu swoje mienie i zdrowie.

Bank Żywności SOS-Iberion-Warszawa
04.03.2022 01:00 Bank Żywności zbiera dary dla uchodźców na pl. Bankowym w Warszawie

Bank Żywności SOS w Warszawie zbiera żywność dla uchodźców, którzy opuścili Ukrainę z powodu wojny. Potrzebne są przede wszystkim produkty z długim terminem ważności - przynaje szefowa PR Banku Żywności SOS w Warszawie Katarzyna Śniegocka w rozmowie z biznesinfo.pl. W dniach 4-5 marca 2022 r., na pl. bankowym w Warszawie w godz. 11.00 - 20.00 Bank Żywności zbiera produkty żywnościowe, które zostaną przeznaczone dla uchodźców, którzy opuścili Ukrainę, szukając schronienia w Polsce.

Beata Zawadzka/East News
29.06.2021 02:00 Prezydent Duda zapowiada sowitą pomoc dla poszkodowanych w katastrofach. 6 tys. tylko na początek

Andrzej Duda zamierza zawalczyć o pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic. W trakcie wystąpienia w Chrzanowie przekonywał, że będzie na ten temat rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą. Na początek pomoc ma opiewać na 6 tys. zł.Z tego artykułu dowiesz się:Jak Andrzej Duda chce wesprzeć poszkodowanychKto potrzebuje szczególnego wsparciaNa jaki inny problem zwrócił uwagę prezydent

application-1756279 1920
02.06.2021 02:00 Pomoc de minimis. Jak otrzymać wsparcie od państwa?

Pomoc de minimis to wsparcie udzielane przedsiębiorcom przez państwo. Zgodnie z definicją, jest to pomoc na tyle mała, że nie trzeba jej zgłaszać do Komisji Europejskiej, gdyż zakłada się, że nie narusza ona konkurencji i nie wpływa na handel między państwami członkowskimi. Dofinansowanie może być przyznane między innymi w formie szkoleń, inwestycji, zwolnień podatkowych czy umorzenia odsetek ZUS etc. Wysokość pomocy de minimis jest limitowana, a informacji o aktualnym wykorzystaniu puli udziela Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zasady przyznawania pomocy de minimis reguluje Rozporządzenie Komisji Europejskiej 1407/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. Na mocy Rozporządzenia Komisji (UE) 2020/972 z dnia 2 lipca 2020 r. ważność dotychczasowych standardów przydzielania wsparcia została przedłużona do 31 grudnia 2023 roku.

Biznesinfo
06.05.2021 02:00 Programy pomocowe będą powoli wygaszane. Sytuacja ma wrócić do normalności

Programy pomocowe stały się dla tysięcy polskich firm ostatnią deską ratunku w obliczu kolejnych fal pandemii. Jednak zdaniem Pawła Borysa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), do końca tego roku należy zrezygnować z pakietów ratunkowych. Priorytetem jest bowiem normalizacja polityki pieniężnej.Z tego artykułu dowiesz się:Co na temat pandemicznego wsparcia uważa szef PFRIle pieniędzy zapewniły programy pomocoweJakie były ostatnie decyzje NBP w kontekście polityki pieniężnej

Rzecznik MŚP uważa, że branża beauty powinna otrzymać rekompensaty
16.02.2021 01:00 Tylko u nas: Rzecznik MŚP ujmuje się za branżą beauty. Apeluje o rekompensaty

Z tego artykułu dowiesz się:Rząd uważa, że pomoc finansowa branży beauty się nie należyJaki warunek według Rzecznika MŚP należy spełnić, by otrzymać taką pomocJakie branże według Rzecznika MŚP należy odmrozić

Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 17.11.2020. Druga fala COVID-19 w Polsce. N/z zamknieta restauracja.
06.02.2021 01:00 Gastronomia w końcu z pomocą. Jednak wcale nie od rządu

Z tego artykułu dowiesz się:Jaką pomoc dla gastronomii szykują samorządowcyCzy będzie ona przydatnaJakie miasta w Polsce dotychczas wyszły z taką inicjatywą

Pomoc finansowa dla samorządów okazuje się iluzoryczna
26.01.2021 01:00 Rząd chwali się pomocą finansową. Przedsiębiorcy ujawniają, 250 zł na miesiąc

Z tego artykułu dowiesz się:Rząd obiecał 1 mld zł pomocy dla gmin górskichDlaczego oferowana pomoc jest dla tych gmin iluzorycznaKto może spodziewać się poluzowania restrykcji w przyszłym tygodniu

Tarcza dla turystyki ma zostać rozszerzona
16.01.2021 01:00 Rząd spanikował przed góralami? Szybkie i duże zmiany w tarczy

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie podmioty będą mogły skorzystać z tarczy dla turystykiNa jakim etapie są prace nad rozszerzeniem kręgu beneficjentów rządowego wsparciaNa czym polega pomoc dla poszczególnych branż

NIP w bazie danych UOKiK
24.12.2020 01:00 Łatwo dowiesz się, czy twój pracodawca wziął pieniądze od rządu. Wystarczy, że znasz NIP

Z tego artykułu dowiesz się:Kto ma dostęp do rejestruCzego możemy dowiedzieć się o firmie na podstawie jej NIPJak posługiwać się bazą danychIle wyniosło wsparcie finansowe dla TVP na przestrzeni ostatnich 16 lat

Tarcza finansowa 2.0. wspomoże Polaków
23.12.2020 01:00 Górale opuszczą ciupagi. Komisja Europejska daje zielone światło na kolejną tarczę

Z tego artykułu dowiesz się:Co zakłada nowa tarcza finansowaNa czym ma polegać tarcza regionalnaIle pieniędzy popłynie do Polaków

Youtube/Apart, "Lubię wracać tam gdzie byłem" Zbigniew Wodecki. Kampania Apart. Zima 2020 | Apart.TV
13.12.2020 01:00 Najpierw droga kampania, teraz błaganie o pomoc. A pracownicy Apartu wciąż czekają na wypłaty

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘDlaczego Apart zgłosił się po pomoc finansowąIle kosztowała najnowsza kampania reklamowaJak została odebrana

Banki otrzymają wsparcie
25.09.2020 02:00 3 mld złotych na pomoc bankom. BFG założył aż trzy nowe instytucje

Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest gotowy na wsparcie upadających instytucji. W ostatnim czasie powstały aż 3 nowe podmioty, które mogą być wykorzystane do ratowania zagrożonych banków. Są nimi: Pierwszy Bank BFG, Drugi Bank BFG i Bank Nowy BFG. Jak się okazuje, ten ostatni już został użyty i przejął działalność Podkarpackiego Banku Spółdzielczego – informuje portal Interia Biznes.

  • 1
  • 2