Emerytura w trzynastej postaci już niebawem
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 22 Lutego 2020

Znamy datę podpisania ustawy o trzynastkach. Dodatkowe pieniądze już niedługo

Emerytura w swojej dodatkowej, bo trzynastej wersji, już niedługo wchodzi w życie. Wiadomo już kiedy dokładnie prezydent podpisze stosowną ustawę, która reguluje sprawę świadczenia. Trzynasta emerytura będzie wypłacana co roku.

Emerytura w postaci trzynastki ma być wypłacona emerytom w kwietniu i na przełomie tego miesiąca z majem. Przypomnijmy jednak, że sprawa dotyczy nie tylko emerytur, ale także rent. Choć już wiadomo, że świadczenie będzie wypłacane w konkretnym terminie, to stosowna ustawa wciąż nie jest podpisana przez prezydenta. Datę złożenia jego podpisu już jednak znamy.

Tę informację ujawniła Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jak się okazuje Andrzej Duda swój podpis pod ustawą wprowadzającą rokroczną wypłatę trzynastek złoży podczas "specjalnego wydarzenia", jak podaje Business Insider Polska. To ma mieć miejsce w najbliższy wtorek 25 lutego. Co to za wydarzenie?

Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domachSłynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domachCzytaj dalej

Emerytura do podpisania. Prezydent niebawem podpisze ustawę o trzynastkach

Wspomniana uroczystość, o której pisze Business Insider Polska, odbędzie się w Żyrardowie w hali widowiskowej Aqua Park. To właśnie podczas niej Andrzej Duda ma podpisać ustawę, która sprawi, że trzynasta emerytura będzie wypłacana rokrocznie. Wiadomo już, że świadczenia wypłacane będą z urzędu, a wypłaty co roku będą trafiać do emerytów zwykle w kwietniu.

Co warto zaznaczyć, emerytura ta nie będzie umniejszana o potrącenia oraz egzekucje, ani nie będzie ona wliczana do dochodu. Każda trzynasta emerytura będzie wypłacana w wysokości najniższego świadczenia, które z kolei ustalane jest po waloryzacji w marcu. W tym roku będzie to 1200 złotych.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza trzynastka wypłacana Polakom. W 2019 roku w maju po raz pierwszy 9,8 mln osób otrzymało po 1100 zł brutto trzynastej emerytury. Wówczas to opozycja oraz niechętni władzy Polacy zwracali uwagę, że wypłaty dyktowane były nadchodzącymi wyborami europarlamentarnymi. Podobne głosy słychać teraz, kiedy trzynasta emerytura wypłacana ma być w kwietniu, gdy 10 maja będziemy w Polsce mieli wybory prezydenckie.

TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. Zbezcześcili dorobek zmarłego powstańca. Wyrzucili książki i dokumenty z Powstania na śmietnik
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News