fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 08.04.2018. n/z Emeryt liczy pieniadze.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Marca 2020

W marcu emerytury wyższe o kilkaset złotych. Wcale nie przez waloryzację

Emerytura 2020: Marzec przyniesie seniorom dodatkowe wpływy w postaci kilkuset złotych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca nadpłaty z podatku dochodowego za 2019 rok.

Emerytura w marcu ze sporym dodatkiem

Od 2017 roku kwota wolna od podatku wzrosła już dwukrotnie - najpierw z 3091 zł do 6600 zł rocznie, następnie w 2018 roku do 8000 zł. Dziennik “Fakt” zwraca uwagę, że podatnicy płacili zaliczki na podatek dochodowy tak jakby kwota wolna nie uległa zmianie. Nadpłata jest wypłacana dopiero po rozliczeniu PIT, jednak w przypadku seniorów odpowiada za to ZUS i wypłaca je wcześniej.

Długo zapowiadany podatek może w końcu wejść w życie. Powinniśmy przygotować się na wyższe ceny?Długo zapowiadany podatek może w końcu wejść w życie. Powinniśmy przygotować się na wyższe ceny?Czytaj dalej

Emerytura wyższa nawet o 500 złotych

“Fakt” przytacza dane ZUS, z których wynika, że 57 proc. seniorów, którzy mają nadpłaty, otrzyma od 201 do 500 zł zwrotu. Natomiast 20 proc. świadczeniobiorców dostanie emeryturę wyższą o 101-200 zł, a 6 proc. może liczyć na dodatek w wysokości co najmniej 500 zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Jacek Kurski postawiony pod ścianą. TVP za kilka dni może znaleźć się w poważnych tarapatach

Zwrot nadpłaty podatku jest rozliczany automatycznie, nie ma potrzeby składania żadnych wniosków. Kwota nadpłaty jest podana w formularzu PIT-40, który ZUS przesłał wszystkim emerytom i rencistom na początku 2020 roku.

Warto przypomnieć, że seniorzy nie muszą rozliczać zeznań podatkowych. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy mają dodatkowy dochód albo chcą odliczyć należne im ulgi, jak na leki, czy ulgę rehabilitacyjną.

Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

Emerytura 2020: co jeszcze czeka emerytów?

Już w marcu emerytury zostaną zwaloryzowane, dzięki czemu ich kwota zwiększy się o 3,6 proc. w stosunku do 2019 roku. Emeryci i renciści otrzymają także dodatkowe, roczne świadczenie - trzynastą emeryturę, która będzie wypłacana w kwocie minimalnej emerytury. W tym roku będzie to 1200 zł brutto, co daje 981 zł na rękę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w lodziarni w Pruszkowie. Jedzą lody, oblizują łyżeczkę i wkładają ją do pudełka dla klientów
  2. Żona zakażonego Polaka zabrała głos. Ujawnia prawdę o jego stanie zdrowia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News