DPD kurier zgubił przesyłkę
Unsplash.com Handy Wicaksono
Autor Konrad Karpiuk - 6 Lipca 2020

Zgubił przesyłkę wartą 3 tys. zł i jeszcze podrobił podpis klienta. Zdecydowana reakcja firmy kurierskiej

DPD musiało się gęsto tłumaczyć po tym jak ich kurier zgubił paczkę wartą trzy tysiące złotych oraz podrobił podpis kuriera. Gdy klient się o tym dowiedział, zgłosił sprawę do firmy, teraz pracownik poniesie konsekwencje.

DPD miało dostarczyć panu Markowi paczkę z częściami rowerowymi, których wartość oszacowano na ponad 3 tysiące złotych. Już na samym początku miał problemy z dogadaniem się z kurierem. Z początku miał przyjechać po południu, później tłumaczył, że pojawi się wieczorem.

Kurier zgubił paczkę klienta, znalazł ją przypadkowy przechodzień

Jak pisze Wirtualna Polska, kurier tego dnia nie przyjechał, za to dzień później do pana Marka zadzwoniła obca osoba, mówiąc, że znalazła jego paczkę w rowie. Znalazca zwrócił pakunek prawowitemu właścicielowi, a klient zdecydował się sprawdzić status paczki na stronie DPD.

Firma kurierska oznaczyła paczkę jednocześnie jako "zagubiona" i "doręczna". Status doręczenia wynikał z podrobienia podpisu przez kuriera DPD, klient poznał to po tym, że jego nazwisko było przekręcone. Klient skontaktował się ze sklepem, z którego zamówił paczkę, opisał sytuację, a sklep złożył reklamację do firmy spedycyjnej. Sprawa trafiła także na policję, ze względu na sfałszowanie podpisu.

Na Biedronkę padło bardzo poważne podejrzenie. Lidl także oskarżony, Polakom może się to nie spodobaćNa Biedronkę padło bardzo poważne podejrzenie. Lidl także oskarżony, Polakom może się to nie spodobaćCzytaj dalej

DPD opublikowało oficjalny komunikat

Jak pisał Wirtualnej Polsce poszkodowany klient, przez długi czas nie usłyszał żadnych przeprosin, poinformowano go jedynie o rozpoczęciu procedury reklamacji. W końcu firma opublikowała przeprosiny oraz poinformowała o zwolnieniu pracownika. Prawdopodobnie poniesie także konsekwencje prawne.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Debata prezydencka w Końskich i Lesznie. Na antenie TVP nagle doszło do kuriozalnej sytuacji, której nikt się nie spodziewał

- Zweryfikowaliśmy kwestię wskazanej przesyłki i rzeczywiście ma ona status zaginionej. Odpowiedzialność za to ponosi kurier. W związku z zaistniałym zdarzeniem z końcem tygodnia nastąpi rozwiązanie współpracy z tym kurierem. W imieniu DPD Polska bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację i wskazujemy na możliwość skorzystania (w pierwszej kolejności przez nadawcę) ze ścieżki reklamacyjnej - napisało DPD w komunikacie prasowym.

List z ZUS już do ciebie nie przyjdzie. Wiemy gdzie sprawdzić stan swojego kontaList z ZUS już do ciebie nie przyjdzie. Wiemy gdzie sprawdzić stan swojego kontaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje uczestniczka telewizyjnego show oglądanego przez tysiące Polaków. Miała tylko 21 lat
  2. Niewyobrażalna zbrodnia w solarium. Pracownica będzie miała traumę na całe życie
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News