Donald Trump będzie gościł w Warszawie
wikimedia.org/Kancelaria Prezydenta
Autor Przemysław Terlecki - 30 Lipca 2019

Wizyta Trumpa już pewna. Znamy dokładną datę

Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych, złoży oficjalną wizytę w Polsce. Informację tę potwierdził szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Znamy też już datę, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych pojawi się w Polsce.

Donald Trump z wizytą w Polsce. Jak podał szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski, na obchody 80. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej przyjedzie 45. prezydent Stanów Zjednoczonych. Informację tę oficjalnie potwierdził Biały Dom.

Prezydent Donald Trump przyjedzie do Warszawy na obchody 80. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Mamy oficjalne potwierdzenie z Białego Domu przyjęcia naszego zaproszenia - oświadczył Szczerski.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

Donald Trump w Polsce na przełomie sierpnia i września

Wiadomo też już, kiedy dokładnie przyjedzie amerykański prezydent. Donald Trump obecny w Polsce będzie 31 sierpnia wieczorem, a pozostanie w Polsce do 2 września. Co ciekawe, nie jest powiedziane, że prezydent Stanów Zjednoczonych cały czas wizyty spędzi w Warszawie. Rzeczpospolita podaje, że w grę wchodzi odwiedzenie jednej z baz, gdzie stacjonują żołnierze amerykańscy.

Sama oficjalna wizyta i spotkanie z polskimi władzami będą zaś dzielić się na dwie części. Pierwsza będzie bilateralna i udział w niej weźmie Donald Trump oraz prezydent Andrzej Duda. Druga część będzie natomiast wielostronna i udział w niej weźmie większa liczba oficjeli. Donald Trump nie jest bowiem jedynym zaproszonym do Warszawy gościem.

Rzeczpospolita wylicza, iż oprócz niego Andrzej Duda zaprosił do polskiej stolicy sekretarze generalnego ONZ, przywódców krajów UE i NATO, a także tych z Partnerstwa Wschodniego UE, czyli przedstawicieli Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

PIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyPIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News