BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Wizyta Trumpa już pewna. Znamy dokładną datę

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Donald Trump z wizytą w Polsce. Jak podał szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski, na obchody 80. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej przyjedzie 45. prezydent Stanów Zjednoczonych. Informację tę oficjalnie potwierdził Biały Dom. 

Prezydent Donald Trump przyjedzie do Warszawy na obchody 80. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Mamy oficjalne potwierdzenie z Białego Domu przyjęcia naszego zaproszenia - oświadczył Szczerski.

Donald Trump w Polsce na przełomie sierpnia i września

Wiadomo też już, kiedy dokładnie przyjedzie amerykański prezydent. Donald Trump obecny w Polsce będzie 31 sierpnia wieczorem, a pozostanie w Polsce do 2 września. Co ciekawe, nie jest powiedziane, że prezydent Stanów Zjednoczonych cały czas wizyty spędzi w Warszawie. Rzeczpospolita podaje, że w grę wchodzi odwiedzenie jednej z baz, gdzie stacjonują żołnierze amerykańscy.

Sama oficjalna wizyta i spotkanie z polskimi władzami będą zaś dzielić się na dwie części. Pierwsza będzie bilateralna i udział w niej weźmie Donald Trump oraz prezydent Andrzej Duda. Druga część będzie natomiast wielostronna i udział w niej weźmie większa liczba oficjeli. Donald Trump nie jest bowiem jedynym zaproszonym do Warszawy gościem.

Rzeczpospolita wylicza, iż oprócz niego Andrzej Duda zaprosił do polskiej stolicy sekretarze generalnego ONZ, przywódców krajów UE i NATO, a także tych z Partnerstwa Wschodniego UE, czyli przedstawicieli Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Tagi:

Andrzej DudaWarszawaDonald Trump

Podobne artykuły

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Czytaj więcej >
Przemysław Terlecki

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]