BiznesINFO.pl > Finanse > DNB Polska będzie umarzał część kredytu. Wniosek trzeba złożyć do 20 września
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 09:20

DNB Polska będzie umarzał część kredytu. Wniosek trzeba złożyć do 20 września

Marek Bazak/EAST NEWS
Marek Bazak/EAST NEWS

DNB Bank Polska powolnym krokiem opuszcza polski rynek. W związku z wygaszaniem działalności przygotował specjalną ofertę - klienci mogą umorzyć nawet 10 proc. kwoty kredytu hipotecznego, która pozostała do spłacenia. Czas na złożenie wniosków upływa 20 września.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na jakich zasadach DNB Bank Polska umorzy część kredytu

  • Kto nie będzie mógł skorzystać z tej możliwości

  • Kiedy instytucja rozpoczęła proces wycofywania się z rynku

DNB Bank Polska z niepowtarzalną ofertą dla kredytobiorców

DNB Bank Polska kontynuuje ograniczanie działalności, na czym mogą zyskać klienci. W oficjalnym komunikacie instytucji czytamy, że kredytobiorcy będą mieli możliwość dokonania „nadpłaty produktu hipotecznego z jednoczesnym częściowym umorzeniem części kredytu (dyskonto)”.

DNB Bank Polska proponuje, aby klienci spłacili kredyt hipoteczny w całości lub w części na zasadach przedterminowej i jednorazowej spłaty określonej części kapitału. W zamian mogą liczyć na umorzenie części zobowiązania.

Zasady, które narzuca DNB Bank Polska, wskazują, że minimalna kwota przedterminowej spłaty to 10 proc. kapitału. Z kolei umorzenie nie może być wyższe niż 10 proc. kwoty, która pozostała do zapłaty.

Nie wszyscy będą mogli zaoszczędzić

Każdy zainteresowany nową propozycją od DNB Bank Polska powinien pilnować terminów. Business Insider Polska donosi, że wnioski w sprawie umorzenia części kredytu hipotecznego należy składać do 20 września 2021 r. Klienci mają do dyspozycji formularz na oficjalnej stronie DNB Bank Polska.

Jednak nie każdy będzie mógł skorzystać z tej wyjątkowo kuszącej oferty. DNB Bank Polska wskazuje, że propozycja umorzenia części zobowiązania kredytowego jest skierowana wyłącznie do tych klientów, którzy spłacili wszystkie przedterminowe należności.

DNB Bank Polska stopniowo ogranicza działalność

DNB Bank Polska znika z rynku dość powolnie. Pierwsze kroki, mające na celu wygaszanie działalności instytucji, zostały podjęte w 2012 r.

Rok później wspólnoty ekonomiczne, małe i średnie firmy, a także klienci indywidualni zostali przekazani spółce Getin Noble Bank. Kredyty hipoteczne użytkowników indywidualnych pozostały w rękach DNB Bank Polska.

Z kolei w 2019 r. doszło do zamknięcia wszystkich rachunków bankowych. W obliczu tych trudności klienci mogli liczyć na finansowe kompensaty. Użytkownicy, którzy rezygnowali z usług DNB Bank Polska, zyskali nawet kilkaset złotych.

Po restrukturyzacji DNB Bank Polska rozpoczął działalność jako specjalistyczny bank korporacyjny. Portal cashless.pl donosi, że we wrześniu 2020 r. instytucja zrezygnowała już nawet z obsługi w firm. Dni tego banku wydają się być policzone.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Polecane