BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Dino wyprzedza Biedronkę i Lidla. 81 nowych sklepów w pół roku

3 Lipca 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Dino ostro zdystansowało swoją najgroźniejszą konkurencję - Biedronkę i Lidla. W ciągu pół roku polska sieciówka urosła o kolejne 81 sklepów. W tym samym czasie wynik Biedronki i Lidla był znacznie gorszy.

Dino rośnie w oczach. Sieciówka pochodząca z Wielkopolski w ciągu 6 miesięcy od początku 2019 roku otworzyła 81 nowych lokali. Dzięki temu z ostatnim dniem czerwca Dino liczyło w sumie 1056 sklepów. Rok 2018 sieć zakończyła z wynikiem 975, a na koniec czerwca 2018 roku lokali pod szyldem Dino było 849. Trzeba więc przyznać, że ta dynamika robi wrażenie.

Liczba sklepów ma oczywiście przełożenie także na powierzchnię całkowitą należącą do Dino. Jak podaje portal DlaHandlu.pl rok temu sieć dysponowała powierzchnią 324,9 tys. metrów kwadratowych, obecnie to już jednak 407,7 tys. metrów kwadratowych. Apetyt na rozwój jest więc ogromny.

Dino rośnie i dystansuje konkurencję

Wynik Dino wywołuje jeszcze większy szok, jeśli spojrzeć na dokonania największej konkurencji Dino, czyli Biedronki, Lidla i Kauflanda. Ta pierwsza w ciągu pierwszej połowy 2019 roku otworzyła 10 sklepów. Lepiej poszło to Lidlowi, który uruchomił 18 nowych punktów sprzedaży. Kaufland poszerzył sieć o jedynie 4 lokale, a inny polski podmiot - Polomarket - otworzył 3 nowe sklepy. To jednak wciąż lepsze wyniki niż Tesco, które zamknęło aż 36 sklepów.

Biedronce, która dzieli i rządzi na rynku marketów, rośnie więc coraz silniejsza konkurencja. Tylko w zeszłym roku klienci w Dino zostawili aż 5,8 mld złotych. Oczywiście to wciąż znacznie mniej niż w przypadku Biedronki, która może poszczycić się liczbą sklepów na poziomie niemalże 3,8 tysięcy. Jednakże fakt, że na rynku, który wydawał się przez portugalską markę zabetonowany, tak dynamiczny wzrost Dino może szokować.

Tagi:

BiedronkasklepLidldyskont

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Nowe terminy składania niektórych zeznań podatkowych. Warto się z nimi zapoznać

Czytaj więcej >
Seniorzy mogą otrzymać również zasiłek dla niezdolnych do pracy

Finanse

Jeżeli byłeś ratownikiem górskim lub ochotnikiem w straży pożarnej, dostaniesz wyższą emeryturę

Czytaj więcej >
Emeryci nawet nie wiedzą, że mogą starać się o dodatkowe pieniądze

Finanse

Polacy masowo składają wnioski do ZUS. Tylko od wczoraj aż 600 tys., wszystkie tylko w jednym celu

Czytaj więcej >

Finanse

Resort finansów się ugiął. Skomplikowana zmiana będzie musiała jeszcze trochę poczekać

Czytaj więcej >

Finanse

Tajemniczy wniosek w Senacie. Dodatkowe 300 zł miesięcznie za spory staż małżeństwa

Czytaj więcej >

Finanse

Koperty z wesel do opodatkowania. Premier tłumaczy urzędników

Czytaj więcej >