Czternasta emerytura - wiemy o niej już znacznie więcej
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 19 Lutego 2020

Czternasta emerytura ma być już gotowa. Znamy datę i warunki wypłat

Czternasta emerytura jest jedną z obietnic rządu Mateusza Morawieckiego. Dotąd znaliśmy jedynie pobieżne informacje na temat świadczenia. Ale są nowiny. Jak podaje portal Gazeta.pl, projekt ustawy wprowadzającej dodatkowe świadczenie dla seniorów ma być już gotowy. Znamy także jego założenia.

Czternasta emerytura to świadczenie zapowiedziane przez Prawo i Sprawiedliwość w konwencji przed wyborami na początku września 2019 roku. To wówczas partia rządząca zaznaczyła, że oprócz trzynastej emerytury, która została wypłacona w maju 2019, Polaków czeka także czternasta emerytura. Gazeta.pl przypomina, że Morawiecki obiecał wprowadzenie czternastki już w pierwszych stu dniach urzędowania rządu PiS.

Tymczasem nie brak zawirowań w sprawie samej trzynastej emerytury. Kilka dni temu prorządowe media oskarżały senatorów o spowolnienie procedowania nad prawem dotyczącym trzynastek. To z kolei miało skuktować przesunięciem dat dotyczących wypłat świadczenia. Obecnie planowane jest, że trzynasta emerytura zostanie wypłacona w kwietniu, ale i na przełomie tego miesiąca z majem.

Możesz dostać wysoki mandat za złamanie ważnego przepisu. Wielu kierowców niestety o nim nie wieMożesz dostać wysoki mandat za złamanie ważnego przepisu. Wielu kierowców niestety o nim nie wieCzytaj dalej

Czternasta emerytura wciąż w grze? Sytuacja coraz bardziej jasna

Gazeta.pl podkreśla, że kilka tygodni temu Stanisław Szwed, wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, zaznaczał iż czternasta emerytura pojawi się w kalendarzu świadczeń. Ma się to jednak stać dopiero, kiedy sytuacja budżetowa na to pozwoli. Do innych informacji dotarł jednak Fakt. Zgodnie z przekazami dziennika projekt ustawy już jest gotowy, a hamować jej wprowadzenie w życie ma jedna rzecz.

Mowa o problemie, jaki stwarza dylemat, przez kogo ma zostać ogłoszona czternasta emerytura. Z jednej strony jest MRPiPS, które w zasadzie jest autorem ustawy - jak wynika z doniesień Faktu. Z drugiej zaś jest prezydent Andrzej Duda, któremu niewątpliwie ogłoszenie ustawy o czternastej emeryturze poprawiłoby notowania w wyścigu po fotel prezydenta.

Wiadomo natomiast już podstawowe założenia dotyczące czternastki. Czternasta emerytura ma trafić do rąk emerytów pod koniec 2021 roku, a dokładniej mowa o listopadzie. Co więcej, skorzystać z niej będą mogli wszyscy ci, których dochody nie przekraczają 2700 zł brutto. Jeśli jednak złożyłoby się, iż dana osoba przekracza ten pułap, uzyskałaby świadczenie pomniejszone na zasadzie proporcjonalności, jak przytacza Gazeta.pl.

Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  2. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
Parlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówParlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News