BiznesINFO.pl
Trudna sytuacja pracowników Carrefour Polska

Pikist

Wielka firma tnie koszty. Tysiące Polaków wylądowało już na bruku

23 Września 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Będą masowe zwolnienia w Carrefour Polska - alarmuje Money.pl. Choć sieć twierdzi, że pracę może stracić ok. 400 osób, portal informuje, że w samym województwie mazowieckim zmienione mają zostać umowy ponad 4000 osób.

Carrefour Polska będzie zwalniać

Carrefour Polska, jak zauważa Money.pl zwolnienia grupowe planował od pewnego czasu. Francuska sieć w komentarzu udzielonym portalowi twierdzi, że pracę straci ok. 3 proc. zatrudnionych, czyli ok. 400 osób. Kadrowe cięcia mają być jednak znacznie głębsze, o czym świadczą dane pochodzące z lokalnych urzędów pracy. 

Dramatycznie wygląda sytuacja w województwie mazowieckim. Portal powołuje się na informacje Wojewódzkiego Urzędu Pracy, według którego Carrefour Polska miał w ostatnim czasie poinformować o planach wręczenia wypowiedzeń aż 4035 osobom. Odejść z pracy miałyby jednak tylko 42 osoby, zaś pozostali mają otrzymać "wypowiedzenia zmieniające warunki pracy i płacy". Urząd Pracy zwraca uwagę, że od dłuższego czasu żaden z pracodawców nie planował zwolnień na tak szeroką skalę, na dowód przywołując dane z których wynika, że w sierpniu otrzymał plany wręczenia wypowiedzeń dla blisko 5 tys. pracowników, co oznacza, że 80 proc. z nich dotyczy sieci. 

- Nasza sieć konsekwentnie realizując plan swojej transformacji strategicznej, podjęła decyzję o uproszczeniu całej swojej organizacji na polskim rynku, by szybciej i sprawniej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania klientów - tak biuro prasowe Carrefour Polska odpowiada na pytania Money.pl dotyczące zwolnień.

Choć Carrefour Polska twierdzi, że utrata pracy dotyczyć będzie głównie kadry menedżerskiej średniego szczebla, z informacji Money.pl wynika, że zwolnienia mogą obawiać się również kasjerzy, a także specjaliści od zaopatrzenia.

Tagi:

Carrefour

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, jarmoluk

Handel

H&M zwolni 1500 pracowników. Firma zaoszczędzi w ten sposób 190 mln dolarów

Czytaj więcej >
Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce. Biskupi naciskają.

Handel

Producenci alkoholi zwiększają produkcję. Szykują się na podwyżkę akcyzy

Czytaj więcej >
Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >

Handel

Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

Czytaj więcej >