BiznesINFO.pl > Handel > Wielka firma tnie koszty. Tysiące Polaków wylądowało już na bruku
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 08:45

Wielka firma tnie koszty. Tysiące Polaków wylądowało już na bruku

Trudna sytuacja pracowników Carrefour Polska
Pikist

Carrefour Polska będzie zwalniać

Carrefour Polska, jak zauważa Money.pl zwolnienia grupowe planował od pewnego czasu. Francuska sieć w komentarzu udzielonym portalowi twierdzi, że pracę straci ok. 3 proc. zatrudnionych, czyli ok. 400 osób. Kadrowe cięcia mają być jednak znacznie głębsze, o czym świadczą dane pochodzące z lokalnych urzędów pracy. 

Dramatycznie wygląda sytuacja w województwie mazowieckim. Portal powołuje się na informacje Wojewódzkiego Urzędu Pracy, według którego Carrefour Polska miał w ostatnim czasie poinformować o planach wręczenia wypowiedzeń aż 4035 osobom. Odejść z pracy miałyby jednak tylko 42 osoby, zaś pozostali mają otrzymać "wypowiedzenia zmieniające warunki pracy i płacy". Urząd Pracy zwraca uwagę, że od dłuższego czasu żaden z pracodawców nie planował zwolnień na tak szeroką skalę, na dowód przywołując dane z których wynika, że w sierpniu otrzymał plany wręczenia wypowiedzeń dla blisko 5 tys. pracowników, co oznacza, że 80 proc. z nich dotyczy sieci. 

- Nasza sieć konsekwentnie realizując plan swojej transformacji strategicznej, podjęła decyzję o uproszczeniu całej swojej organizacji na polskim rynku, by szybciej i sprawniej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania klientów - tak biuro prasowe Carrefour Polska odpowiada na pytania Money.pl dotyczące zwolnień.

Choć Carrefour Polska twierdzi, że utrata pracy dotyczyć będzie głównie kadry menedżerskiej średniego szczebla, z informacji Money.pl wynika, że zwolnienia mogą obawiać się również kasjerzy, a także specjaliści od zaopatrzenia.

Tagi: Carrefour