BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Brawurowa jazda 27-latka z Elbląga. Motocyklista dostał 20 mandatów
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 27.05.2023 12:04

Brawurowa jazda 27-latka z Elbląga. Motocyklista dostał 20 mandatów

Policja
Domena publiczna

Interia Motoryzacja informuje o 27-letnim motocykliście, który uciekając przed policją, popełnił szereg wykroczeń, za co został dotkliwie ukarany.

Próba zatrzymania kierowcy

Serwis podaje, że uwagę funkcjonariuszy policji, stojących przy ul. Steffana w Pasłęku, zwrócił żółty motocykl, poruszający się z dużą prędkością i wyprzedzający pojazdy w miejscu niedozwolonym. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierowcy, jednakże ten zdecydował się na ucieczkę.

Mężczyzna złamał wiele przepisów

Serwis podaje, że uciekając przed patrolem policji, mężczyzna złamał wiele przepisów drogowych. Motocyklista z wysoką prędkością wyprzedzał samochody, przejeżdżał przez przejścia dla pieszych lewą stroną i wielokrotnie wymuszał pierwszeństwo, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu.

Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami

Młodemu motocykliście udało się zgubić policyjny radiowóz. Kilka chwil później, funkcjonariusze znaleźli się pod domem 27-latka, gdzie był zarówno motocykl, jak i jego właściciel. 

Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. W rozmowie z funkcjonariuszami pochwalił się nawet, że momentami miał na liczniku prawie 200 km/h. Swoje zachowanie i ucieczkę tłumaczył tym, że nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami.

20 mandatów, ale nie to jest najgorsze

Za wszystkie przewinienia funkcjonariusze wystawili w sumie 20 mandatów na łączną sumę 35 650 zł i 197 punktów karnych. Mężczyzna odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co kwalifikowane jest jako przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagi: mandat Policja
Polecane