Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Bon turystyczny 500 plus już niebawem. Sasin ujawnił, kiedy projektem zajmie się Sejm
Maria Glinka
Maria Glinka 16.06.2020 02:00

Bon turystyczny 500 plus już niebawem. Sasin ujawnił, kiedy projektem zajmie się Sejm

Bon turystyczny
Wikipedia/Kac zoR

Bon turystyczny jeszcze w tym miesiącu?

Bon turystyczny to najnowsza koncepcja wsparcia polskiej branży turystycznej i dodatkowy zastrzyk gotówki dla rodzin. Na początku resort rozwoju zakładał, że będzie to voucher w wysokości 1 tys. zł dla pracownika, który zarabia co najwyżej 5,2 tys. zł. Ostatecznie przeważyła jednak koncepcja Andrzeja Dudy – 500 plus na każde dziecko na jego wakacyjny wypoczynek. Kiedy bon turystyczny trafi do polskich rodzin?

„Na najbliższym posiedzeniu Sejmu skierujemy projekt, by z tej propozycji prezydenta Andrzeja Dudy skorzystać jeszcze w te wakacje” – wyznał w Polskim Radiu Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. Zatem już 19 czerwca rozpocznie się sejmowa debata nad bonem turystycznym autorstwa PiS.

Senat uniemożliwi uchwalenie bonu turystycznego?

Sasin zaznaczył, że bon turystyczny ma zachęcić Polaków do spędzenia wakacji w kraju i przy okazji wesprzeć branżę turystyczną, w którą dotkliwie uderzył koronawirus – podaje money.pl.

Jednak plany szybkiego uruchomienia nowej odsłony 500 plus może pokrzyżować Senat, który dysponuje prawem do procedowania nad ustawą przez 30 dni. Izba wyższa polskiego parlamentu skorzystała z tego przywileju w trakcie obrad nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym. „Senat jest ogarnięty gorączką kampanii wyborczej, a opozycja i Marszałek Senatu blokują dobre rozwiązania dla Polaków” – ocenił Sasin, który obawia się, że przez wydłużone prace w Senacie nie uda się wdrożyć bonu turystycznego przed wyborami.