Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Bill Gates nie ma dobrych wieści. Przepowiada kolejne pandemie
Radosław Święcki
Radosław Święcki 27.01.2021 01:00

Bill Gates nie ma dobrych wieści. Przepowiada kolejne pandemie

Bill Gates przewiduje kolejną pandemię
Wikimedia/Kuhlmann /MSC

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Bill Gates sugeruje, że należy przyzwyczaić się do pandemii

  • Jakie wydarzenie z ostatniego okresu miliarder ocenia jako "cud"

  • Kto wyprzedza Gatesa w zestawieniu najbogatszych ludzi na świecie

Bill Gates przedstawia negatywne prognozy

Cały świat wciąż nie może uporać się z pandemią koronawirusa, a nastąpi kolejna? Przed takim scenariusz ostrzega Bill Gates w wywiadzie dla czwartkowego wydania niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung" , który relacjonuje za agencją dpa serwis Bankier.pl.

Według twórcy Microsoftu pandemie należy zaliczać do nowej normalności na podobnej zasadzie jak „trzęsienia ziemi, tornada czy zmiany klimatyczne". - Musimy odrobić naszą lekcję, na następną pandemię nie jesteśmy przygotowani – stwierdził w rozmowie z niemieckim dziennikiem Bill Gates, podkreślając, że kolejna pandemia może być dziesięciokrotnie gorsza od obecnej.

W rozmowie z dziennikiem założyciel Microsoftu wyraził swój podziw dla postępu naukowego w dziedzinie opracowywania szczepionek. - To cud: gdyby pandemia wybuchła pięć lat temu, świat nie uzyskałby szczepionki w tak krótkim czasie – zauważa cytowany przez portal miliarder.

Bill Gates wezwał do przeciwstawienia się "szczepionkowemu nacjonalizmowi". Podkreślił również, że szefowie państw i rządów powinni zadbać o sprawiedliwe rozdzielenie szczepionek, gdyż żadnego kraju nie można pozostawić samotnym w walce z pandemią.

Bankier.pl przytacza również słowa, jakie Bill Gates wraz z małżonką Melindą zamieścił w przesłaniu, które znalazło się na platformie internetowej Xing.

 - Ze względu na to, że w tej chwili jeszcze tak wielu ludzi cierpi na Covid-19, bardzo trudno wyobrazić sobie koniec pandemii, lecz on nadejdzie - stwierdzili państwo Gates.

Tymczasem w zeszłym tygodniu Bill Gates otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi.

- Otrzymałem pierwszą dawkę szczepionki w tym tygodniu i czuję się świetnie. Dziękuję naukowcom, uczestnikom badań, organom regulacyjnym i pracownikom służby zdrowia, którzy doprowadzili nas do tego punktu – podkreślił miliarder, cytowany przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Trzeci najbogatszy człowiek świata

Twórca Microsoftu został zakwalifikowany do szczepienia ze względu na swój wiek. Gazeta przypomina, że w Waszyngtonie, gdzie mieszka Bill Gates dopuszczono do szczepień osoby w wieku 65 lat i starsze. Szczepionkę otrzymują również pracownicy służby zdrowia.

Bill Gates to obecnie trzeci najbogatszy człowiek na świecie, jego majątek wyceniany jest na ok. 130 mld dolarów. Na czele rankingu od niedawna znajduje sie Elon Musk (185 mld dolarów), który nieznacznie wyprzedził Jeffa Bezosa (184 mld dolarów).

Tagi: Koronawirus