Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Biedronka zabiera się za szczepienie swoich pracowników. Inne wielkie sieci też mają dołączyć
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 09.05.2021 02:00

Biedronka zabiera się za szczepienie swoich pracowników. Inne wielkie sieci też mają dołączyć

Biedronka zaszczepi pracowników
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Biedronka i firma Maspex są już gotowe, by zacząć szczepić swoich pracowników. Na tym jednak nie koniec. Do programu szczepień przystępują także inne firmy spożywcze i sieci handlowe.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy zaczną się szczepienia w Biedronce

  • Jakie inne sklepy dołączają do programu szczepień

  • Ile osób zaszczepi się w zakładach pracy

Szczepienia w Biedronce

Biedronka ogłosiła pełną gotowość do szczepień pracowników. To jednak niejedyna sieć, która zdecydowała się na taki krok. Portal wirtualnemedia.pl podaje, że do programu szczepień dołączyło blisko 700 przedsiębiorców, którzy zatrudniają 600 tys. osób.

Biedronka, która prześciga wszystkie inne sieci w liczbie zatrudnionych osób, przeprowadziła wcześniej ankietę, w której zapytano pracowników, czy chcieliby zaszczepić się w miejscu pracy. Większość odpowiedzi była twierdząca, dlatego bez wahania portugalska sieć podjęła decyzję o przystąpieniu do programu.

Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka cytowany przez portal zadeklarował, że Biedronka jest gotowa współpracować z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia, Centrum e-Zdrowia i Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, a także innymi jednostkami przyczyniającym się do realizacji programu szczepień.

Dejtrowski podkreślił, że szczepienia pracowników są niezwykle ważne, ponieważ każdego dnia narażają się oni na kontakt z zakażonymi osobami, których można liczyć nawet w milionach.

Auchan również chce dołączyć

Oprócz Biedronki gotowość do szczepień pracowników zadeklarowała również sieć Auchan, która, jak zdradza w rozmowie z portalem, finalizuje już umowy z główną jednostką prowadzącą program.

Dorota Patejko, dyrektorka komunikacji i CSR w sieci Auchan zdradziła, że chęć zaszczepienia zgłosiło 3 tys. pracowników na ponad 19 tys. zatrudnionych.

Do grona zapewne dołączy również Carrefour, jednak minie trochę czasu, zanim pracownicy francuskiej sieci będą mogli poddać się szczepieniu, ponieważ firma prowadzi dopiero konsultacje.

Szczepionki dla pracowników Grupy Maspex

Szczepionki dla pracowników Grupy Maspex są już w drodze. Firma zamówiła łącznie 2500 sztuk preparatów dla pracowników, a także ich rodzin. Teraz wystarczy już czekać tylko na dalsze instrukcje.

Grupa Maspex zdradziła, że łącznie chce się zaszczepić 50 proc. pracowników, nie wliczając osób już zaszczepionych, co oznacza, że ok. 70 proc. pracowników będzie zaszczepionych.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: Biedronka