BiznesINFO.pl
Biedronka

Biznes Info

Biedronka już zapowiedziała podwyżki. Kasjer zarobi znacznie więcej

13 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Biedronka szykuje podwyżki dla swoich pracowników już od przyszłego roku, wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej". Wzrost wynagrodzeń w przypadku sieci należącej do Jerónimo Martins jest o tyle ważny, że wymusi zmiany na całym rynku.

Biedronka szykuje podwyżki dla swoich pracowników, chociaż sieć nie podała jeszcze szczegółów dotyczących kwot. Biorąc jednak pod uwagę inflację i trudniejszą pracę związaną z pandemią, zarobki w portugalskiej sieci mogą znacznie urosnąć.

Rynek patrzy na Biedronkę

Ruch Biedronki dotyczący wynagrodzeń może wywołać falę podwyżek w całej branży handlowej. Za siecią z pewnością pójdą także inne sklepy, które będą bały się odpływu pracowników.

Biorąc pod uwagę duże braki kadrowe w branży handlowej, które wzmogła pandemia, brak odpowiedniej ilości pracowników może kosztować sieci wielkie straty.

W 2021 r. kasjerzy z minimalnym doświadczeniem zarabiali od 3250 zł do 3600 zł brutto - wynika z informacji portalu money.pl. Wynagrodzenie zależało m.in. od lokalizacji sklepu, w większych miastach pensie były wyższe.

LPP już potwierdziło podwyżki

LPP, polski gigant branży odzieżowej już zapowiedział wzrost pensji dla 27 tys. pracowników o 10 proc. Sieć potwierdziła, że na podwyżki mogą liczyć nie tylko pracownicy w Polsce, ale we wszystkich oddziałach zagranicznych.

LPP będące jednym z największych graczy rynku odzieżowego w Polsce z pewnością też wzmoże trend podwyżek w innych sieciach zajmujących się tekstyliami.

Tagi:

Biedronka

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >

Handel

Budweiser ze sklepu, to nie ten sam Budweiser co sponsoruje Mundial. Wyjaśniamy częstą pomyłkę

Czytaj więcej >