BiznesINFO.pl
Biedronka

Biznes Info

Biedronka już zapowiedziała podwyżki. Kasjer zarobi znacznie więcej

13 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 24 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Biedronka szykuje podwyżki dla swoich pracowników już od przyszłego roku, wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej". Wzrost wynagrodzeń w przypadku sieci należącej do Jerónimo Martins jest o tyle ważny, że wymusi zmiany na całym rynku.

Biedronka szykuje podwyżki dla swoich pracowników, chociaż sieć nie podała jeszcze szczegółów dotyczących kwot. Biorąc jednak pod uwagę inflację i trudniejszą pracę związaną z pandemią, zarobki w portugalskiej sieci mogą znacznie urosnąć.

Rynek patrzy na Biedronkę

Ruch Biedronki dotyczący wynagrodzeń może wywołać falę podwyżek w całej branży handlowej. Za siecią z pewnością pójdą także inne sklepy, które będą bały się odpływu pracowników.

Biorąc pod uwagę duże braki kadrowe w branży handlowej, które wzmogła pandemia, brak odpowiedniej ilości pracowników może kosztować sieci wielkie straty.

W 2021 r. kasjerzy z minimalnym doświadczeniem zarabiali od 3250 zł do 3600 zł brutto - wynika z informacji portalu money.pl. Wynagrodzenie zależało m.in. od lokalizacji sklepu, w większych miastach pensie były wyższe.

LPP już potwierdziło podwyżki

LPP, polski gigant branży odzieżowej już zapowiedział wzrost pensji dla 27 tys. pracowników o 10 proc. Sieć potwierdziła, że na podwyżki mogą liczyć nie tylko pracownicy w Polsce, ale we wszystkich oddziałach zagranicznych.

LPP będące jednym z największych graczy rynku odzieżowego w Polsce z pewnością też wzmoże trend podwyżek w innych sieciach zajmujących się tekstyliami.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Koniec z tanimi meblami z Ikea. Gigant podniesie ceny nawet o 50 proc.

Czytaj więcej >

Handel

140 mln zł kary dla sieci Kaufland. UOKiK podjął decyzję

Czytaj więcej >

Handel

Powraca kultowa promocja Lidla. Klienci się ucieszą

Czytaj więcej >
laptop

Handel

Laptop do biura - na jakie parametry zwrócić uwagę?

Czytaj więcej >

Handel

Ceny jaj ostro poszły w górę. Jest drożej o 30. proc niż rok temu

Czytaj więcej >

Handel

Półki Lidla będą uginać się od popularnego produktu. Ustawią się kolejki

Czytaj więcej >