BiznesINFO.pl
Biedronka stawia na cyfryzację

Wikipedia/Dominik Fiuk, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35123837

Biedronka pracuje nad własną aplikacją. Ma zastąpić karty lojalnościowe

7 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Biedronka przygotowuje się do rewolucji na miarę XXI wieku. Po pięciu latach sieć handlowa zamierza wycofać plastikową kartę Moja Biedronka. Jednak popularna karta nie zniknie całkowicie - będzie dostępna tylko w wersji elektronicznej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile osób korzysta z karty Moja Biedronka

  • Dlaczego sieć handlowa zdecydowała się na zmiany

  • Jakie problemy stwarza plastikowa karta

Biedronka zmienia popularną kartę

Biedronka idzie z duchem czasu i reaguje na zmieniające się potrzeby klientów. Portal Newseria ustalił, że jednym z elementów nowej strategii ma być większa cyfryzacja, dzięki czemu model biznesowy sieci handlowej stanie się bardziej efektywny.

Na klientów czeka prawdziwa technologiczna rewolucja. Zmiany mają objąć kartę Moja Biedronka. To popularne rozwiązanie, z którego korzysta 10 mln Polaków. Biedronka wprowadziła je w 2016 r.

Dzięki karcie Moja Biedronka klienci mogą korzystać z wielu promocji. Dla przykładu w marcu 2021 r. dyskont zachęca do zakupu wybranych produktów, za które można otrzymać voucher -50 proc. na kolejne zakupy. Oferta zmienia się co dwa dni - w poniedziałek i wtorek (8-9 marca) promocją objęte będą wszystkie produkty marki Barilla i wszystkie dostępne w sklepach kosmetyki.

Mimo ewidentnych korzyści inicjatywa dyskontu obarczona jest kilkoma wadami. Obecnie program Moja Biedronka nie pozwala na skanowanie kodu kreskowego karty, co jest dość sporym utrapieniem dla klientów.

Zdaniem portalu gazeta.pl największą wady karty Moja Biedronka jest to, że trzeba ją każdorazowo przedstawiać kasjerowi przy kasie. Poza tym każdy, kto chce wziąć udział w programie musi osobiście odebrać plastikową kartę w sklepie.

Moja Biedronka przechodzi do internetu

Po zmianach karta Moja Biedronka ma być dostępna tylko w wersji wirtualnej. Dzięki temu dyskont chce zniwelować problemy, które pojawiały się przy kasach - klienci nie będą musieli każdorazowo przedstawiać karty w trakcie finalizowania zakupów.

Co więcej, będą mogli samodzielnie zakładać konta, bez konieczności odbierania karty w sklepie. Wystarczy tylko telefon i zainstalowana aplikacja, aby uzyskać dostęp do promocji.

Zmiany w programie Moja Biedronka wymuszają także aktualizację aplikacji mobilnej w celu zintegrowania karty lojalnościowej. Nowa wersja zapewne trafi do sklepów App Store i Google Play.

Niewykluczone, że modyfikacje mają związek także z niezbyt pochlebną opinią na temat aktualnej aplikacji mobilnej, figurującej pod nazwą Twoja Biedronka. Portal dobreprogramy.pl donosi, że jej ocena w sklepie Google Play to zaledwie 2,6/5. Jeszcze gorzej aplikacja wypada w App Store - 1,4/5.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy Biedronka zmieni zasady programu. Sieć handlowa jeszcze nie przedstawiła szczegółów nowej strategii.

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

GO Sport objęte sankcjami, sklepy się nie otworzyły, jest oświadczenie firmy

Handel

Znana sieć sklepów sportowych sprzedana. Pół roku po upadłości

Czytaj więcej >

Handel

Rodzinny sklep zamyka się po 33 latach działalności

Czytaj więcej >

Handel

Kontrolowane zakupy urzędników fiskusa. Jeśli prowadzisz biznes, lepiej uważaj

Czytaj więcej >
Uścisk dłoni, biznes, praca

Handel

Badanie "Zakupy firmowe". Przedsiębiorcy obawiają się opóźnień w płatnościach

Czytaj więcej >

Handel

Znane sieci handlowe pod lupą UOKiK. Grożą im bardzo wysokie kary

Czytaj więcej >

Handel

Rekordowy wzrost sprzedaży w Biedronce. Sieć odnotowała sprzedaż na poziomie 17,58 mld euro

Czytaj więcej >