Jeff Bezos stracił tytuł najbogatszego człowieka na świecie
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Października 2019

Jeff Bezos nie jest już najbogatszy na świecie. Został nieoczekiwanie zdetronizowany

Jeff Bezos stracił tytuł najbogatszego człowieka na świecie. Bezos został zdetronizowany przez Billa Gatesa, który znów zajmie pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata - podaje portal innpoland.pl.

Bezos już nie jest najbogatszy

Bezos dysponował majątkiem o wartości 160 miliardów dolarów, co pozwoliło mu zostać w zeszłym roku najbogatszym człowiekiem na świecie. Twórca Amazona nie wytrwał zbyt długo na pierwszym miejscu. Na pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych po pięciu latach wraca Bill Gates.

Majątek Bezosa sprawił, że założyciel Amazona został najbogatszym człowiekiem w historii. Jednak ostatni rok nie był dla niego zbyt udany, a jego finanse mocno ucierpiały. Bardzo kosztowny okazał się jego rozwód. W ramach ugody Bezos musiał przekazać byłej już żonie 32,7 mld dolarów. Jednak to nie wszystko. Akcje jego firmy zanotowały 8-procentowy spadek, co było spowodowane raportem finansowym za III kwartał, w którym pojawiła się informacja o mniejszym od oczekiwanego przychodzie. Zamiast szacowanych 87 mld wyszło 83,25 mld dolarów.

Waloryzacja emerytur jednak będzie. Podano spodziewany poziom wzrostu świadczeńWaloryzacja emerytur jednak będzie. Podano spodziewany poziom wzrostu świadczeńCzytaj dalej

Gates nowym liderem

Aktualnie majątek szefa Amazona szacuje się na 103,9 mld dolarów. Ta obniżka spowodowała, że Bezos zaledwie po roku traci pozycję lidera w rankingu najzamożniejszych ludzi świata. Bloomberg informuje, że nowym liderem ponownie będzie Bill Gates, twórca firmy Microsoft. Majątek Gatesa jest szacowany przez Bloomberg Bilionaires Index na 105,7 mld dolarów, co oznacza, że jest w tym momencie bogatszy niż Bezos o niemal 5 mld dolarów.

Ostatnie miejsce na “pudle” zajmuje Francuz, Bernard Arnault, prezes grupy LVMX, która jest właścicielem takich luksusowych marek jak Louis Vuitton, Givenchy, Dior, Marc Jacobs, Hennessy czy Belvedere.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Największe banki ostrzegają Polaków. Nie dostaniesz się do swoich pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News