BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Jeff Bezos nie jest już najbogatszy na świecie. Został nieoczekiwanie zdetronizowany

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Bezos już nie jest najbogatszy

Bezos dysponował majątkiem o wartości 160 miliardów dolarów, co pozwoliło mu zostać w zeszłym roku najbogatszym człowiekiem na świecie. Twórca Amazona nie wytrwał zbyt długo na pierwszym miejscu. Na pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych po pięciu latach wraca Bill Gates.

Majątek Bezosa sprawił, że założyciel Amazona został najbogatszym człowiekiem w historii. Jednak ostatni rok nie był dla niego zbyt udany, a jego finanse mocno ucierpiały. Bardzo kosztowny okazał się jego rozwód. W ramach ugody Bezos musiał przekazać byłej już żonie 32,7 mld dolarów. Jednak to nie wszystko. Akcje jego firmy zanotowały 8-procentowy spadek, co było spowodowane raportem finansowym za III kwartał, w którym pojawiła się informacja o mniejszym od oczekiwanego przychodzie. Zamiast szacowanych 87 mld wyszło 83,25 mld dolarów.

Gates nowym liderem

Aktualnie majątek szefa Amazona szacuje się na 103,9 mld dolarów. Ta obniżka spowodowała, że Bezos zaledwie po roku traci pozycję lidera w rankingu najzamożniejszych ludzi świata. Bloomberg informuje, że nowym liderem ponownie będzie Bill Gates, twórca firmy Microsoft. Majątek Gatesa jest szacowany przez Bloomberg Bilionaires Index na 105,7 mld dolarów, co oznacza, że jest w tym momencie bogatszy niż Bezos o niemal 5 mld dolarów.

Ostatnie miejsce na “pudle” zajmuje Francuz, Bernard Arnault, prezes grupy LVMX, która jest właścicielem takich luksusowych marek jak Louis Vuitton, Givenchy, Dior, Marc Jacobs, Hennessy czy Belvedere.

Tagi:

Amazonpieniądze

Podobne artykuły

Finanse

Jedna z największych mleczarni w Polsce bliska upadku
Czytaj więcej >

Finanse

Oszuści w natarciu. Wystarczyło kilka chwil, żeby poznanianie stracili setki tysięcy złotych
Czytaj więcej >

Finanse

Kolejna instytucja finansowa z poważnymi problemami
Czytaj więcej >

Finanse

Pracownicy Biedronki otrzymają rekordowe premie. Na dodatkowe pieniądze załapie się wiele osób
Czytaj więcej >

Finanse

Kolejny bank ma duże problemy. Nie widać końca upadków i bankructw
Czytaj więcej >

Finanse

Upadają kolejne banki. Czy kryzys bankowy dotrze do Polski, jak bezpieczne są oszczędności Polaków
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]