BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Pobieranie gotowki z bankomatu

EAST NEWS

Bankomaty masowo likwidowane w Hiszpanii. Zniknęło już ponad tysiąc

24 Lipca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

W Hiszpanii będzie coraz trudniej o bankomat. W całym kraju od początku roku zniknęło już 1,1 tys. urządzeń do wybierania pieniędzy, głównie w małych miejscowościach w odległych częściach kraju. Pieniądze klientom banków ma dostarczać poczta.

Powrót do koncepcji listonosza przynoszącego pieniądze do domu jest w Hiszpanii efektem masowej likwidacji bankomatów, która trwa od tego roku. Według hiszpańskiego dziennika "El Independiente" w największym kraju Półwyspu Iberyjskiego z bankowości elektronicznej nie korzysta aż 700 tys. Hiszpanów, głównie z małych miejscowości w centrum kraju, powtarza za Hiszpanami PAP.

Bankomaty coraz rzadsze w Hiszpanii

Hiszpańska poczta Correos dogadała się ze stowarzyszeniami reprezentującymi sektor bankowy w Hiszpanii w sprawie dostaw pieniędzy dla emerytów mieszkających w oddali od większych miast.

Seniorzy będą mogli skorzystać również z 2,4 tys. terenowych oddziałów Correos. Według szacunków hiszpańskiej poczty w Hiszpanii w odległości przekraczającej 5 km od najbliższego oddziału banku mieszka niemal 500 tys. starszych osób. Zamykanie oddziałów banków i likwidacja banków jest wywołana szybko wyludniającą się prowincją w głębi kraju.

Bankomatów coraz mniej także w Polsce

O zmniejszającej się liczbie bankomatów pisała także w maju br. "Rzeczpospolita". W Polsce co roku znika około kilkuset urządzeń, a banki likwidacje tłumaczą coraz mniejszym zainteresowaniem gotówką przez klientów.

Tagi:

Bankomaty

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Władze Brazylii zgadzają się na autostradę przez lasy Amazonii

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polacy są mistrzami w… porzucaniu psów! W schroniskach jest ich niemal 100 tysięcy - ruszyła kampania świadomościowa Petsy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szwedzi nie zamierzają oddać Polsce Statutu Łaskiego. Powołują się na wątpliwe procedury

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Lekarze specjaliści nie mogą zacząć pracy. Zabrakło papieru na ich dyplomy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Susza w polskich lasach wpływa fatalnie na grzybnie. Coraz mniej okazów do zebrania

Czytaj więcej >
Władimir Putin ma w Europie sojusznika, niedzielne spotkanie pomoże Rosji w sprzedaży gazu

Polska i Świat

Rosyjska gospodarka działa lepiej niż prognozowano

Czytaj więcej >