Przy bankomacie możesz się nieźle zdziwić.
Pxhere CC0
Autor Wiktoria Pękalak - 1 Sierpnia 2020

Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Do bankomatów trafiły banknoty o nominale 500 złotych. To jednak niejedyna rzecz, która może Cię zdziwić podczas wypłacania pieniędzy.

Niespodzianki w bankomatach

Wiele osób wypłacających w ostatnim czasie pieniądze z bankomatu mogło się ostatnio mocno zdziwić. Pierwszą niespodzianką były banknoty pięćsetzłotowe, które pojawiły się w maszynach. To jednak nie wszystko. W internecie zaczęły krążyć relacje osób, które nie mogły uwierzyć własnym oczom. Wszystkie banknoty były nowe i pochodziły z jednej serii. To jednak nie wszystko, ponieważ każdy kolejny banknot odpowiadał kolejnym numerom seryjnym. Portal Wprost zdecydował się zbadać tajemniczą sytuację.

NBP opublikował w czerwcu informację, która tłumaczyła wprowadzenie banknotów o najwyższym nominale do bankomatów: „banknoty o nominale 500 zł ułatwiają rozliczenia gotówkowe pomiędzy obywatelami oraz pozwalają na zmniejszenie kosztów obsługi pieniądza ponoszonych przez przedsiębiorców”. Mimo że “pięćsetki weszły do obiegu już ponad trzy lata temu, otrzymanie ich w bankomacie nie było takie oczywiste.

Aż 6 tys. osób straciło swoje prawo jazdy w lipcu. Najczęściej przez jeden błądAż 6 tys. osób straciło swoje prawo jazdy w lipcu. Najczęściej przez jeden błądCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
2. Niemcy popełniają jeden błąd przez co liczba infekcji rośnie. Niestety, to samo robią Polacy
3. Zaproponowali mu pół miliona rubli i samochód za kota. Jego odpowiedź była jednoznaczna

To jednak nie rozwiewa wszystkich wątpliwości. Wirtualna Polska zapytała Narodowy Bank Polski dlaczego banknoty, które pobieramy z maszyny są całkiem nowe. NBP wytłumaczył, że „otrzymanie przez klienta nowych banknotów nie jest zdarzeniem wyjątkowym i wynika przede wszystkim z działań NBP, mających na celu zachowanie najwyższej jakości banknotów pozostających w obiegu”.

Tłumaczy się to tym, że podczas epidemii ludzie zaczęli masowo wypłacać pieniądze z bankomatów, dlatego aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu i szybszemu zużywaniu się banknotów, NBP zdecydował się wymienić pieniądze na nowe.

Aresztowany mąż Magdaleny Ogórek. Na oświadczenie dziennikarki nie trzeba było długo czekaćAresztowany mąż Magdaleny Ogórek. Na oświadczenie dziennikarki nie trzeba było długo czekaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sylwia Bomba poszła na wesele i wywołała skandal. Co ona na siebie założyła? Ludzie nie wytrzymali
  2. Przerażające słowa Mateusza Morawieckiego. Jeżeli ma rację, może być naprawdę źle
  3. Tragedia w Sarbinowie. Dziecko rzuciło się na ratunek rodzicowi. Finał był druzgocący
  4. Szumowski już nie taki przekonany, co do wesel. Zakłada ograniczenia
  5. ZUS w końcu otwiera sanatoria, jednak nie dla wszystkich. Wiele osób będzie musiało zdobyć nowe skierowanie
  6. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  7. Rewelacyjny przepis na surówkę z cukinii. Pokocha ją cała rodzina

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News