BiznesINFO.pl
Niepozorny banknot może być wart fortunę

Pixabay

Masz banknot 10 zł w portfelu? Okazuje się, że może być wart fortunę, wszystko przez jeden, konkretny szczegół

24 Września 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Jeśli masz w portfelu banknot o nominale 10 zł, przyjrzyj mu się uważnie i zwróć uwagę na jeden szczegół. Może się okazać, że jest on wart nawet kilka milionów złotych.

Banknot wart miliony?

Sprawdź czy nie masz w portfelu banknotu o nominale 10 złotych. Jeśli tak, to koniecznie zwróć uwagę na jeden szczegół. Być może jesteś w posiadaniu banknotu, który jest wart fortunę.  

Wspomniany szczegół to numer seryjny, czyli ciąg cyfr umieszczony po prawej stronie banknotu lub na dole, obok podobizny króla. Jak informuje serwis Eska.pl, to właśnie ten numer decyduje o wartości banknotu. Rekordowej wartości można spodziewać się w sytuacji, gdy jest on złożony z ciągu tych samych cyfr.

Jeśli na banknocie 10 zł dostrzeżesz numer seryjny np. 333333, wówczas jesteś milionerem. Zła wiadomość jest taka, że banknotów złożonych z ciągu tych samych cyfr jest w Polsce bardzo mało, więc by na nie trafić trzeba być nieprawdopodobnym szczęściarzem. Warto jednak uważnie przyjrzeć się numerowi seryjnemu umieszczonemu na banknocie, gdyż jak zauważa Eska.pl istnieją również inne kombinacje, które choć nie są warte miliony, to znacząco podnoszą wartość papierowych pieniędzy.  Nawet o tysiąc razy wartość nominału podnosi tzw. rodzaj numeru radarowego, gdzie mamy następujące ciągi liczb: 1234321, 1134311, 8175718. Więcej, bo nawet kilkadziesiąt tysięcy są warte banknoty z numerami: 1234567 i 8765432.

Najcenniejszą, bo wartą nawet kilkanaście milionów złotych opcją jest numer 666. Okazuje się jednak, że szansa na jej trafienie jest porównywalna z trafieniem “szóstki” w Lotto. 

O wartości banknotu 10 zł i innych nominałów decydują jednak nie tylko cyfry w numerze seryjnym, ale też litery. Najcenniejsze to te na których mamy kombinację AA oraz BB, ale cenne są również te o numerze seryjnym YA lub ZA.

Podobne artykuły

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.07.2019. n/z Niemowlak trzyma banknot 500 zl.

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat

Czytaj więcej >
Polacy wycofują oszczędności z banków

Twój portfel

Oszczędności w banku? Nie, teraz stawiamy na alternatywy

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw na stacjach robią wrażenie. Cieszyć się mogą tylko tankujący gaz

Czytaj więcej >
pieniadze-pixabay-jarmoluk

Twój portfel

Opłata opakowaniowa już budzi kontrowersje. Branża nie przebiera w słowach

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonamentu RTV wciąż unika masa Polaków. A kontrolerzy i tak wystawiają mandaty na 735 zł

Czytaj więcej >
pixabay, pasja1000

Twój portfel

Emerytura możliwa nawet przed 40. rokiem życia. Ale to nie takie łatwe

Czytaj więcej >