BiznesINFO.pl
Niepozorny banknot może być wart fortunę

Pixabay

Masz banknot 10 zł w portfelu? Okazuje się, że może być wart fortunę, wszystko przez jeden, konkretny szczegół

24 Września 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Jeśli masz w portfelu banknot o nominale 10 zł, przyjrzyj mu się uważnie i zwróć uwagę na jeden szczegół. Może się okazać, że jest on wart nawet kilka milionów złotych.

Banknot wart miliony?

Sprawdź czy nie masz w portfelu banknotu o nominale 10 złotych. Jeśli tak, to koniecznie zwróć uwagę na jeden szczegół. Być może jesteś w posiadaniu banknotu, który jest wart fortunę.  

Wspomniany szczegół to numer seryjny, czyli ciąg cyfr umieszczony po prawej stronie banknotu lub na dole, obok podobizny króla. Jak informuje serwis Eska.pl, to właśnie ten numer decyduje o wartości banknotu. Rekordowej wartości można spodziewać się w sytuacji, gdy jest on złożony z ciągu tych samych cyfr.

Jeśli na banknocie 10 zł dostrzeżesz numer seryjny np. 333333, wówczas jesteś milionerem. Zła wiadomość jest taka, że banknotów złożonych z ciągu tych samych cyfr jest w Polsce bardzo mało, więc by na nie trafić trzeba być nieprawdopodobnym szczęściarzem. Warto jednak uważnie przyjrzeć się numerowi seryjnemu umieszczonemu na banknocie, gdyż jak zauważa Eska.pl istnieją również inne kombinacje, które choć nie są warte miliony, to znacząco podnoszą wartość papierowych pieniędzy.  Nawet o tysiąc razy wartość nominału podnosi tzw. rodzaj numeru radarowego, gdzie mamy następujące ciągi liczb: 1234321, 1134311, 8175718. Więcej, bo nawet kilkadziesiąt tysięcy są warte banknoty z numerami: 1234567 i 8765432.

Najcenniejszą, bo wartą nawet kilkanaście milionów złotych opcją jest numer 666. Okazuje się jednak, że szansa na jej trafienie jest porównywalna z trafieniem “szóstki” w Lotto. 

O wartości banknotu 10 zł i innych nominałów decydują jednak nie tylko cyfry w numerze seryjnym, ale też litery. Najcenniejsze to te na których mamy kombinację AA oraz BB, ale cenne są również te o numerze seryjnym YA lub ZA.

Tagi:

pieniądze

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >