Baltic Pipe coraz bliżej
Wikimedia Commons/Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)/CC3.0
Autor Kasper Starużyk - 30 Czerwca 2020

Baltic Pipe idzie jak burza. Właśnie zakończono kolejny etap

Baltic Pipe to polsko-duński gazociąg pod Morzem Bałtyckim. Każdego dnia jesteśmy bliżej oddania go do użytku. Połączenie da nam dostęp do norweskich złóż gazu. Właśnie padły kolejne, bardzo ważne ustalenia.

Baltic Pipe coraz bliżej. Firma Gaz-System zdecydowała, że usługi Inspektora Bezpieczeństwa Żeglugi dla prac prowadzonych na Morzu Bałtyckim będzie świadczyć firma Germanischer Lloyd Industrial Services GmbH, która jest częścią międzynarodowej grupy DNV GL - czytamy w komunikacie na stronie Energetyka 24. Jest to bardzo ważne ustalenie, które przybliża realizację podmorskiego gazociągu.

Baltic Pipe połączy Polskę z Danią


Głównym zadaniem inspektorów będzie weryfikacja dokumentacji projektowej, a także planów prac. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa żeglugi. Inspektorzy wybrani do projektu Baltic Pipe będą również odpowiedzialni za nadzór nad bezpośrednią realizacją prac budowlanych na podmorskim gazociągu. Realizacja nadzoru jest jednym z warunków do jakich zobowiązał się Gaz-System przy podpisywaniu polisy ubezpieczeniowej dla inwestycji. Jak dowiadujemy się z portalu Energetyka 24, głównymi elementami, na jakich skupią się inspektorzy będą: "akceptacja i dopuszczanie jednostek pływających, transport morski, operacje przeładunkowe, układanie gazociągu na dnie morskim oraz budowa tuneli w rejonie linii brzegowej w Polsce i Danii" - podaje portal.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z postawy swoich sąsiadów. Dziennikarze dotarli do zaskakujących wyników

Umowa została już podpisana. Wykonawca, firma DNV GL, został wyłoniony w toku wieloetapowego postępowania. Umowa przybliża realizację gazociągu Baltic Pipe. Jest to kolejny kontrakt, który został w ostatnim czasie podpisany przez Gaz-System.

Baltic Pipe pozwoli Polsce sprzedawać gaz

Poprzednio spółka podpisała także umowę z firmą Delta Energy Services AS. Inspektorzy z tego podmiotu będą w imieniu Gaz-Systemu sprawowali pieczę nad kontrolowaniem jakości produkcji i dostawy rur. Weryfikacja polega na sprawdzaniu zgodności technicznej i jakościowej produktów - zarówno ze specyfiką ustaloną przez Gaz-System, jak i międzynarodowymi standardami. Jak podaje portal Energetyka 24 kontrola obejmuje między innymi wytopu stali, walcowania blach, produkcji rur, nanoszenia na nie odpowiednich powłok oraz transportu - możemy przeczytać w branżowych mediach.

Baltic Pipe to realizowany system gazociągów, który ma połączyć Polskę, Danię i Norwegię. Szacunkowa przepustowość systemu to 10 miliardów metrów sześciennych rocznie. Rurociąg mam być strategicznym kanałem dostaw gazu z norweskiego szelfu, gdzie aż 19 koncesji należy do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Dzięki gazociągowi niebieskie paliwo szybciej będzie trafiało na rynek polski i duński, a po podłączeniu do istniejącej już sieci dostawczej, Polska będzie mogła sprzedawać gaz innym krajom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące
  2. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  3. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  4. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  5. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Auchan zamyka sklepy. Czy to początek kłopotów firmy?Auchan zamyka sklepy. Czy to początek kłopotów firmy?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News