Awaria w skarbówce
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 14 Lipca 2020

Ogromna awaria serwerów skarbówki. Przesunięto jeden z kluczowych terminów

Awaria systemu nie omija nawet i skarbówki. W związku z zakłóceniami zgłoszenia do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych zostały wydłużone o jeden dzień.

Awaria pokrzyżowała plany przedsiębiorców

Awaria, która dotknęła serwery Urzędu Skarbowego, sprawiła, że ostateczny termin zgłaszania firm do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) został przesunięty do wtorku (15 lipca). Jeżeli problemy będą się przedłużać, niewykluczone są dalsze zmiany w terminarzu.

Do poniedziałku do systemu miały wpłynąć dane od 450 tys. polskich przedsiębiorstw. Jak donosi money.pl 150 tys. z nich nie mogło wpisać się do rejestru z uwagi na awarię.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. "Wiadomości" TVP znów nie odpuszczają. Alternatywna rzeczywistość, czy wydanie po wyborach?

Polacy zaczęli omijać bankomaty szerokim łukiem, z jednego powodu. Dane NBP zadziwiająPolacy zaczęli omijać bankomaty szerokim łukiem, z jednego powodu. Dane NBP zadziwiająCzytaj dalej

Kto musi zgłosić się do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych?

CRBR to system teleinformatyczny służący do przetwarzania danych o tzw. "beneficjentach rzeczywistych", czyli osobach fizycznych, które sprawują bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółką. Przedsiębiorcy są zobowiązani do przekazania danych umożliwiających identyfikację firmy (nazwa, forma organizacyjna, adres siedziby przedsiębiorstwa oraz numer w KRS i NIP) oraz osoby, która nią zarządza (imię i nazwisko, obywatelstwo, państwo zamieszkania, numer PESEL, a w przypadku jego braku data urodzenia, informacja o wielkości i charakterze udziału lub uprawnieniach przysługujących beneficjentowi rzeczywistemu).

Wpisanie do rejestru, na razie niemożliwe z uwagi na awarię, jest całkowicie bezpłatne i odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną (crbr.podatki.gov.pl.). Warto pilnować ostatecznego terminu zgłaszania się do CRBR, ponieważ za brak przekazania danych grozi kara finansowa, która może wynieść nawet milion złotych.

Już prawie 60 tys. matek dostało w czerwcu dodatkowe pieniądze. Ma być ich znacznie więcejJuż prawie 60 tys. matek dostało w czerwcu dodatkowe pieniądze. Ma być ich znacznie więcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News