500 plus już nie dla wszystkich?
wikimedia/Stiopa
Autor Radosław Święcki - 17 Kwietnia 2020

Poseł: 500 plus nie powinno należeć się wszystkim. Wskazuje Polaków, którzy powinni je stracić

Poseł klubu Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański podkreślił w rozmowie z „Forbes”, że ok. 10 proc. Polaków korzystających z 500 plus, w rzeczywistości pomocy państwa nie potrzebuje. Czy to oznacza, że partia rządząca zdecyduje się wprowadzić kryterium dochodowe?

500 plus nie dla wszystkich?

Program „Rodzina 500 plus” 1 kwietnia świętował swoje czwarte urodziny. Czy było to ostatnie święto programu w obecnej formule? Coraz częściej pojawiają się głosy, że z powodu trudnej sytuacji gospodarczej spowodowanej pandemią koronariusa, należy zastanowić sie nad modyfikacją świadczenia.

Pytany o tę kwestie wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Tadeusz Cymański, przyznał, że „jest wielu, którzy tej pomocy nie potrzebują, a mimo do pieniądze od państwa biorą”.

Kogo poseł miał na myśli?

- Jest kilka, może 10 proc., obywateli, którzy żyją dobrze lub bardzo dobrze i bez 500 plus. 10 proc. to sześć miliardów złotych. Trzeba liczyć. Premier apelował do bogatych, by nie korzystali ze świadczenia, ale większość go nie posłuchała. Myślę, że obecna sytuacja może się przyczynić do zmian w tej materii – mówi w rozmowie z „Forbes” Cymański.

„Nie ma klimatu, by rozmawiać”

Polityk zaznaczył, że wyraża swój osobisty pogląd. Należy tu podkreślić, że Cymański niemal od początku istnienia programu 500 plus mówił publicznie, że nie powinny otrzymywać go rodziny zamożne. Dotychczas poseł był jednak w tej opinii w partii rządzącej osamotniony. Czy trudna sytuacja gospodarcza ten stan rzeczy zmieni i PiS zdecyduje się na wprowadzenie kryterium dochodowego?

Cymański jest w tej kwestii sceptyczny, podkreślając, że „nie ma odpowiedniego klimatu, by o tym rozmawiać”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  2. Polska na szarym końcu Europy w ilości przeprowadzanych testów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News