Ważna informacja dla pobierających 500 plus
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 12 Stycznia 2021

Pobierasz 500 plus, pamiętaj o jednej dacie. Od 1 lutego rusza nabór

Bardzo ważna informacja dla osób pobierających 500 plus. W związku z tym, że zmieni się okres rozliczeniowy świadczenia, trzeba będzie ponownie złożyć wniosek o jego wypłatę. Internetowy nabór wniosków rusza już 1 lutego.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W tym roku zmienia się okres rozliczeniowy 500 plus
  • Od kiedy należy składać nowe wioski o świadczenie
  • Ile rodzin korzysta z 500 plus

500 plus – trzeba złożyć nowy wniosek

Bardzo ważna informacja dla beneficjentów programu „Rodzina 500 plus”. W tym roku zmienia się okres rozliczeniowy programu. Prawo do świadczenia będzie ustalane na okres od 1 czerwca br. do 1 maja 2022 roku. Wiąże się to z koniecznością ponownego złożenia wniosku o wypłatę środków z programu. Jeżeli rodzice o tym zapomną, wówczas nie otrzymają 500 plus.

Internetowy nabór wniosków o wypłatę świadczenia na okres 1 czerwca 2021 – 1 maja 2022 rozpocznie się już 1 lutego, a zatem już za niecałe trzy tygodnie. Osoby, które będą chciały złożyć wniosek drogą tradycyjną, będą mogły uczynić to od kwietnia.

W jaki sposób złożyć wniosek drogą online? Chociażby za pomocą bankowości elektronicznej bądź platformy ePUAP i emp@tia. W przypadku drogi tradycyjnej, dokumenty, jak przypomina Gazeta.pl, można złożyć w urzędzie gminy bądź za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Portal przypomina, że moment złożenia wniosku wiązał się będzie z terminem wypłaty 500 plus. Im szybciej zostanie ów wniosek złożony, tym szybciej na koncie pojawią się środki.

Kontrole ruszyły, celem nałożenie ogromnej liczby mandatów. Kary mają zasilić budżetKontrole ruszyły, celem nałożenie ogromnej liczby mandatów. Kary mają zasilić budżetCzytaj dalej

Jeśli beneficjenci 500 plus złożą wniosek do 30 kwietnia br., wówczas mogą spodziewać się otrzymania pieniędzy do 30 czerwca br. Ale jeśli dokumenty zostaną złożone między 1 a 31 m

aja, to na wypłatę świadczenia trzeba będzie czekać do 31 lipca. Na podobnej zasadzie, składając wniosek między 1 a 30 czerwca, środków należy spodziewać się do 31 sierpnia, a gdy dokumenty zostaną złożone między 1 a 31 lipca, to wypłata 500 plus pojawi się do końca września.

Przypomnijmy, że w tym roku minie 5 rocznica wejścia w życie programu „Rodzina 500 plus”, który był jedną ze sztandarowych propozycji Prawa i Sprawiedliwości w kampanii wyborczej w 2015 roku. Założeniem programu było przyznanie środków w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko do 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny.

5 lat 500 plus

Początkowo środki przyznawano właśnie na drugie i kolejne dziecko, a od lipca 2019 roku program rozszerzono również na pierwsze dziecko. Jak przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg od początku funkcjonowania 500 plus, do polskich rodzin trafiło ponad 127 mld zł.

- Miesiąc w miesiąc 6,5 mln dzieci to świadczenie pobiera– mówiła w połowie listopada szefowa resortu rodziny i polityki społecznej cytowana przez Polsat News.

W budżecie na ten rok rząd zarezerwował na program „Rodzina 500 plus” nieco ponad 40 mld zł.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News