500 plus może pomóc nie tylko jako gotówka
wikimedia.org
Autor Przemysław Terlecki - 6 Stycznia 2020

500 plus to nie tylko na dzieci. Świadczenie może pomóc w niespodziewany sposób

500 plus to nie tylko, jak się okazuje, pieniądze na pokrycie potrzeb dziecka. Comiesięczne świadczenie może pomóc w inny sposób. Niewątpliwie wielu z Polaków, którzy są beneficjentami programu, nawet nie zdawało sobie z tej możliwości sprawy.

500 plus zwykle jest postrzegane przez świadczeniobiorców, jako dodatkowe pieniądze do wydania na potrzeby rodziny. Okazuje się jednak, że zastrzyk gotówki pomóc może w inny sposób. Jak obrazuje ostatni trend na rynku kredytowym, coraz większa liczba beneficjentów przekonuje się o "drugorzędnej mocy" 500 plus.

O czym mowa? Chodzi oczywiście o zdolność kredytową, która wzrasta wraz z otrzymywaniem 500 plus. Nie chodzi o jakieś kruczki w ustawie dotyczącej programu, a sam fakt, że rodzice mają więcej pieniędzy dzięki świadczeniu na dzieci. Money.pl podkreśla, że rodzina z dwójką dzieci może w rok zaoszczędzić 12 tys. zł z samego programu. Znacznie zwiększa to możliwości w sprawie kredytu gotówkowego. A można by pomyśleć, że będzie całkiem inaczej skoro ludzie dostają dodatkowe środki do ręki.

Podczas kontroli zapłacisz nawet 5,2 tys. zł kary. Niektórzy mogą liczyć na taryfę ulgowąPodczas kontroli zapłacisz nawet 5,2 tys. zł kary. Niektórzy mogą liczyć na taryfę ulgowąCzytaj dalej

500 plus to nie tylko pieniądze na dzieci

Money.pl przypomina, że bank wydając kredyt zainteresowanemu klientowi ocenia ryzyko, czy dana osoba będzie w stanie spłacić kredyt i czy będzie w stanie robić to regularnie. Przede wszystkim brane są pod uwagę trzy kryteria. Mowa o wysokości dochodów oraz rodzaju zatrudnienia, miesięcznych kosztach utrzymania, liczbie osób w gospodarstwie domowym oraz bieżące zadłużenie. Oczywiście najważniejszym z wszystkich jest wysokość dochodów kredytobiorcy.

Co ciekawe, nie wszystkie banki podchodzą do sprawy jednakowo. Komisja Nadzoru Finansowego oceniła, że 500 plus to regularnie otrzymywane świadczenie, może więc wliczać się do branego pod uwagę przez bank budżetu kredytobiorcy. Money.pl wymienia banki Citi Handlowy czy BNP Paribas, jako te, które przychylnym okiem patrzą na 500 plus. Z kolei jednak PKO BP już tak pozytywnie do świadczenia nastawione nie jest.

Pewne jest jedno - posiadanie przychodu z tytułu 500 plus zdecydowanie pomaga, a nie szkodzi w uzyskaniu kredytu gotówkowego. Zresztą widać to we wspomnianym wyżej trendzie dotyczącym rosnącej liczby zaciągniętych kredytów. W sumie od stycznia do listopada 2019 banki udzieliły 7 mln kredytów na łączną wartość 81 mld zł.

Co trzeci kierowca ma spory problem. Tak źle nie było od maja ubiegłego rokuCo trzeci kierowca ma spory problem. Tak źle nie było od maja ubiegłego rokuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News