BiznesINFO.pl > Finanse > 1000 plus zamiast 500 plus. Plany PiS. Minister wyjaśnia
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 22.03.2023 16:43

1000 plus zamiast 500 plus. Plany PiS. Minister wyjaśnia

pieniądze
Domena publiczna

1000 plus zamiast 500 plus. Brzmi atrakcyjnie. Plotki na temat podwyższenia popularnego świadczenia coraz częściej pojawiają się w mediach. Minister finansów Magdalena Rzeczkowska postanowiła skomentować szum wokół tego tematu.

Minister finansów komentuje

"Temat waloryzacji powraca co chwilę. Na ten temat nie dyskutujemy. Nie ma go jako oficjalnego. Nie ma mowy o podniesieniu 500 plus do 1000 zł" – powiedziała podczas rozmowy w Radiu Zet.

Dodała, że jeśli chcemy mówić o waloryzacji i jakichś zmianach, trzeba przyjrzeć się celom, które chcemy osiągnąć i tak ten fundusz trzeba kształtować.

Wsparcie dla różnych grup

Z kolei minister Maląg zaznaczyła, że program 500 plus jest elementem kompleksowego systemu wsparcia rządu dla rodzin. Oprócz wspomnianego świadczenia są jeszcze programy Maluch+ lub Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

Szefowa resortu w wypowiedzi przytaczanej przez Interię zapewniła, że wsparcie otrzymują zarówno rodziny z dziećmi, jak i seniorzy. Zwróciła również uwagę, że na Ukrainie cały czas toczy się konflikt zbrojny.

Konwencja Stambulska bez zmian

Marlena Maląg została również zapytana na antenie Radia ZET o wycofanie się Polski z Konwencji Stambulskiej. Taka deklaracja padła w lipcu 2020 roku w Telewizji Trwam.

Minister rodziny i polityki społecznej w swojej wypowiedzi cytowanej przez Interię zdecydowanie zaprzeczyła, jakoby Polska miała Konwencję wypowiedzieć. Rząd się z niej nie wycofa, a żadne zmiany w tym kontekście nie są przewidywane.

 

autorzy: Solar & Mak

Tagi: 500 plus