Źródło: Pixabay/Pexels
Biznesinfo
Autor Paulina Musianek - 12 Czerwca 2019

Opublikowano aktualną listę 100 najbogatszych sportowców świata

Forbes opublikował w środę coroczny ranking 100 sportowców na świecie. Zarobili oni w sumie 4 miliardy dolarów w ciągu ostatnich 12 miesięcy, o 5% więcej niż w poprzednim roku.

Zmiana na pierwszym miejscu podium najbogatszych sportowców

Sport wymaga praktyki i umiejętności, a tylko garstka ludzi ma determinację, by dotrzeć na szczyt. Dobrym przykładem jest właśnie Lionel Messi, który po raz pierwszy zdobył pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych sportowców. Awans z drugiego miejsca zagwarantowały mu zarobki w wysokości 127 milionów dolarów. Messi zdeklasował Floyda Mayweathera, amerykańskiego boksera, który w ubiegłym roku mógł pochwalić się zaszczytnym pierwszym miejscem. W ciągu ostatnich 7 lat, 4 razy uznany był za najbogatszego. Za Messim uplasował się jest wieloletni rywal Cristiano Ronaldo który zarobił 109 milionów dolarów. Ostatnie miejsce na podium należy do Neymara i jego łącznego, rocznego wynagrodzenia w wysokości 105 milionów.

Tuż za podium stanęła meksykańska gwiazda boksu średniej wagi Saul „Canelo” Alvarez z 94 milionami dolarów. Alvarez, który pokonał Giennadija Golovkina we wrześniu zeszłego roku i podpisał najdroższą umowę w historii boksu w ciągu pięciu lat ma zarobi 365 milionów dolarów.

Żakowski do rodziców: nie kupujcie kwiatów na koniec roku, podziękujcie nauczycielom inaczejŻakowski do rodziców: nie kupujcie kwiatów na koniec roku, podziękujcie nauczycielom inaczejCzytaj dalej

Piłka nożna nadal oferuje największe zarobki

Globalny wpływ piłki nożnej jest wyraźnie odzwierciedlony w zarobkach sportowców, w końcu podium należy właśnie piłkarzy nożnych. Jednak najliczniejszą grupą w tej setce są koszykarze - 35 sportowców.

Na tegorocznej liście najbogatszych sportowców widnieją osoby 25 różnych narodowości. Amerykanów w rankingu jest 62.

Serena Williams jedyna kobietą w zestawieniu

Serena Williams powróciła do rankingu, po tym jak w 2018 r. była na urlopie macierzyńskich i ranking w całości składał się z mężczyzn. Zajęła 63. miejsce.
Najmniejsza kwota zarobków w tym zestawieniu to 25 milionów dolarów.

Ile zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSIle zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona. To ktoś inny jest winny
2. Zelmer będzie wycofany z rynku
3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News