BiznesINFO.pl
z osttaniej chwili polska 2

Biznesinfo

10 mld zł na służby. Ustawa procedowana w trybie pilnym

23 Listopada 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Rząd przyjął projekt ustawy modernizacyjnej służb mundurowych, projekt będzie procedowany w Sejmie i Senacie jako pilny – poinformował we wtorek (23.11) wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Według zapowiedzi w nowym programie na modernizację służb podległych MSWiA ma się znaleźć ponad 10 mld zł.

Rząd zajął się na wtorkowym posiedzeniu projektem ustawy o ustanowieniu Programu modernizacji policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022–2025 .

EN 01459387 0011

ZUS upomina, 200 tys. Polaków nie odebrało jeszcze należnych im pieniędzy. Mają czas tylko do końca listopada

CZYTAJ DALEJ

Rząd ma przeznaczyć na program ponad 10 mld zł na rozwój służb mundurowych podległych MSWiA. Jak w październiku informował resort, z tej kwoty policja otrzyma prawie 6,5 mld zł, Państwowa Straż Pożarna ponad 1,9 mld zł, Straż Graniczna ponad 1,4 mld zł, a Służba Ochrony Państwa prawie 214 mln zł.

Pieniądze z nowego programu mają zostać przeznaczone na m.in. utworzenie 250 nowych posterunków policji w małych miejscowościach w całej Polsce, w policji ma zostać stworzonych około 7,5 tys. nowych etatów, z czego 3,6 tys. dla działań prewencyjnych.

Projekt przewiduje także wprowadzenie podwyżek na uposażenie dla funkcjonariuszy i wynagrodzeń dla pracowników służb podległych MSWiA.

PGNiG

Białoruś przykręciła kurek z ropą. Surowca do Polski popłynie znacznie mniej

CZYTAJ DALEJ

Wzmocnienie granicy wschodniej

W Straży Granicznej zostanie utworzonych 750 nowych etatów, mają one służyć wzmocnieniu granicy wschodniej. Na modernizację i budowę kluczowych systemów elektronicznych wspierających ochronę granicy ma zostać przeznaczone 185 mln zł.

Jak zapowiedziano 800 mln zł trafi na budowę nowych strażnic Państwowej Straży Pożarnej i modernizację istniejących, zaplanowano również zakup łącznie 40 samochodów z drabiną pożarniczą. Służba Ochrony Państwa otrzymać ma środki m.in. na sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej, informatykę i łączność oraz wyposażenie osobiste i ochronne funkcjonariuszy.

Projekt ustawy trafi teraz do Sejmu. Jak wynika z zapowiedzi wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika, dokument procedowany będzie w trybie pilnym. Najprawdopodobniej więc posłowie zajmą się nim już na najbliższym posiedzeniu.

Tagi:

PolicjaMSWiA

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >