Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS uruchamia aplikację mZUS. Chce ułatwić wnioskowanie o świadczenia rodzinne
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 15.11.2022 11:14

ZUS uruchamia aplikację mZUS. Chce ułatwić wnioskowanie o świadczenia rodzinne

ZUS
Domena publiczna

ZUS udostępnił mZUS - pierwszą aplikację mobilną. Za pośrednictwem aplikacji można składać m.in. wnioski o 500 plus. Aplikację można pobrać bezpłatnie, potrzebny jest jednak profil PUE.

Aplikacja mZUS 

Na stronie ZUS czytamy, że mZuS to pierwsza aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przeznaczona jest ona dla osób, które mogą skorzystać z programów świadczeń dla rodzin - w komunikacie podkreślono, że za pomocą aplikacji można w prosty sposób złożyć wnioski o świadczenie wychowawcze 500 + lub o Dobry Start 300 +. 

Za pomocą aplikacji będzie można sprawdzić status wysłanych wniosków, informacje o wypłacie świadczeń, a także otrzymywać powiadomienia np. o terminie składania wniosków. W razie potrzeby będzie można zmienić dane bez osobistej wizyty w urzędzie, co dla wielu osób będzie sporym ułatwieniem.

-Chcemy dać naszym klientom jak najszersze możliwości wnioskowania o świadczenia wypłacane przez ZUS. Wychodzimy z założenia, że należy ułatwić rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o środki. Doskonale wiemy, że zajmowanie się dzieckiem i domem kosztuje mnóstwo czasu. Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

W komunikacie czytamy, że aby aktywować aplikację, trzeba ją połączyć ze swoim profilem PUE. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. 

Aktualnie to jedyne opcje aplikacji, jednak z czasem będą dodawane kolejne świadczenia dla rodzin, informuje ZUS.

Tagi: ZUS wniosek