BiznesINFO.pl
EN 01459387 0011

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ZUS upomina, 200 tys. Polaków nie odebrało jeszcze należnych im pieniędzy. Mają czas tylko do końca listopada

21 Listopada 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

ZUS przypomina, że wnioski o wyprawki szkolne z programu "Dobry Start" dla dzieci można składać jedynie do końca listopada. Każdy, kto nie złożył wniosku powinien się pospieszyć, jeśli tego nie zrobi, to pieniądze przepadną. Jak wynika z danych resortu 200 tys. osób nadal nie złożyło wniosku.

Do 30 listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu "Dobry Start". W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

mapa polska (1)

Pracodawcy chcą mieć wgląd do informacji o zaszczepieniu pracowników

CZYTAJ DALEJ

Kto może się ubiegać o pieniądze z programu "Dobry Start"?

Jak wynika z danych resortu, do wyprawki uprawnionych jest 4,5 mln dzieci i młodzieży. 4,3 mln z nich już skorzystało ze świadczenia. Jeszcze 200 tys. uczniów może skorzystać z wyprawki.

Świadczenie "Dobry Start" przyznawane jest na wszystkie dzieci uczące do wieku 20 lat i 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Wniosek o świadczenie możemy złożyć raz w roku, wyłącznie drogą elektroniczną.

NBP wyemituje monetę i banknot o „obronie polskiej granicy wschodniej”. Ich emisja "w trybie przyspieszonym i nadzwyczajnym"

NBP wyemituje monetę i banknot o „obronie polskiej granicy wschodniej”

CZYTAJ DALEJ

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start", znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Świadczenie z programu "Dobry Start" jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Zgodnie z założeniami ustawy, 300 zł ma być przeznaczone na potrzeby szkolne dzieci, ale rodzice mogą to wydać na dowolny cel.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

W styczniu końcowe wnioski, co do strat, jakie Polska poniosła w czasie II wojny światowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Sejm uchwalił ustawę modernizacyjną. 12 mld złotych na rozwój służb

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polska i Świat

Prezydent podpisał ustawę o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska i Świat

ZUS pokazał dane z obowiązkowego rejestru. Nadal nie wszyscy wykonali zadanie

Czytaj więcej >
NBP monety kolekcjonerskie

Polska i Świat

NBP wydał nowe monety kolekcjonerskie. Widnieje na nich król Michał Korybut Wiśniowiecki

Czytaj więcej >
YOSHIKAZU TSUNO

Polska i Świat

Topnieje lodowa zapora oddzielająca skażoną wodę od wód gruntowych

Czytaj więcej >