BiznesINFO.pl > Polska i Świat > ZUS ma powody do zadowolenia. Już 7 mln Polaków korzysta z kont PUE ZUS
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 09:22

ZUS ma powody do zadowolenia. Już 7 mln Polaków korzysta z kont PUE ZUS

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Korespondencja z ZUS-u i pieniadze
East News, Zofia i Marek Bazak

ZUS poinformował o sukcesie stworzonej przez siebie Platformy Usług Elektronicznych. Konto na PUE ZUS założyło już niemal 7 mln Polaków.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest PUE ZUS

  • W czym tkwi sukces platformy

ZUS ma powody do radości

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) poinformował o sukcesie swojego portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS, czyli PUE ZUS. Platforma skierowana jest do osób, które odprowadzają składki do ZUS, są pracodawcami, samozatrudnionymi, pracownikami, a nawet lekarzami.

PUE ZUS zyskało na popularności za sprawą bonu turystycznego. Platforma jest niezbędna do tego, aby aktywować bon turystyczny. Z najnowszych danych ZUS wynika, że dotychczas Polacy aktywowali ok. 1,8 mln bonów turystycznych na łączną sumę 486 mln zł.

Jednakże to nie wszystko, bowiem PUE ZUS ma inne zastosowanie w życiu codziennym, a nie tylko wakacyjnym. Na platformie znajdziemy wiele niezbędnych informacji dotyczących m.in.: ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych. Dla każdego korzystającego z PUE ZUS przyporządkowano zakładki zgodnie z jego rolą.

ZUS zachwala swoją platformę

Iwona Kowalska-Matis, rzeczniczka dolnośląskiego ZUS tłumaczy, że założenie konta na platformie zajmuje kilka minut. - Aby założyć konto należy się zarejestrować i potwierdzić swoją tożsamość. Można to poprzez profil zaufany, bankowość elektroniczną lub osobiście w każdej placówce ZUS - wyjaśnia.

W ostatnim czasie nie tylko PUE ZUS zyskało na ogromnej popularności. Polacy coraz częściej korzystają także z IKP, czyli Internetowego Konta Pacjenta. Obecnie z IKP korzysta 9,3 mln Polaków.

Z danych wynika, że to kilkukrotnie więcej niż przed rokiem. "Boom" na IKP rozpoczął się tuż po starcie Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19, ale pamiętajmy, że serwis służy także do innych celów.

Co więcej, zapowiedzi resortu są dość spektakularne. IKP ma być wciąż rozwijane, a w najbliższym czasie posłuży do obsługi programu Profilaktyka 40 plus.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysylając na [email protected]

Tagi: ZUS Polska
Polecane