BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 13.02.2020. n/z Rozliczenie podatku.

https://eastnews.pl/Arkadiusz-Ziolek

Będzie zerowy PIT dla kolejnych grup. Wiemy już, kto nie będzie musiał płacić podatku

22 Września 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Zerowy PIT ułatwił życie wielu Polakom. Jak się okazuje, rząd idzie o krok dalej i chce wprowadzić zerowy PIT dla kolejnych grup młodych ludzi. Kto tym razem skorzysta z zerowego PIT-u i kiedy rząd planuje wprowadzić zmiany? Na te wszystkie pytania odpowi

Zerowy PIT zwiększa budżet młodych

Zerowy PIT wszedł w życie latem 2019 r. Nowelizacja ustawy została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę i dała możliwość młodym ludziom na wzbogacenie swojego domowego budżetu.

- To jest projekt, który ma na celu zwiększyć szanse, poprawić perspektywy, sprawić, żeby możliwości młodych ludzi na rynku pracy były lepsze, coraz lepsze, takie jak ich odpowiedników na Zachodzie, tak o propozycji zerowego PIT dla młodych ludzi - mówił w kwietniu zeszłego roku premier Mateusz Morawiecki. Dzięki temu rozwiązaniu osoby do 26. roku życia nie muszą płacić podatku dochodowego. Jak zerowy PIT jest widziany oczami chociażby studentów?

Zerowy PIT dla młodych osób oznacza przede wszystkim realne pieniądze. W przypadku programów socjalnych takich, jak 500 plus czy Dobry stary pieniądze bezpośrednio wędrują na konta rodziców. Co więcej, takimi programami nie są objęci studenci. Zerowy PIT to możliwość dla studentów wzbogacenia swojego budżetu o dodatkowe pieniądze.

- Młodzi ludzie są coraz bardziej aktywni w polityce, wiedzą, czego chcą i mają świetne, innowacyjne pomysły. Prezes Jarosław Kaczyński podkreśla wartość najważniejszą dla młodych ludzi: wolność. To także wolność w znaczeniu bezpieczeństwa ekonomicznego, gospodarczego. To wiele programów dla młodych, które wprowadziliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość: zerowy PIT dla młodych do 26. roku życia, walka z umowami śmieciowymi, ale także program 500+, wspierający młode rodziny - mówiła mówiła Anna Gembicka, ówczesna wiceminister inwestycji i rozwoju, podczas Konwencji Forum Młodych PiS w Lublinie. Co teraz planuje Mateusz Morawiecki w związku z zerowym PIT-em?

Zerowy PIT dla kolejnych grup

Zerowy PIT obowiązuje w przypadku umów zlecenie, a także umów o pracę, ale rząd planuje to rozszerzyć. - Dołożymy również zerowy PIT dla stażystów, osób, które chcą rozpocząć pracę w formie stażu i zwiększyć ich motywację finansową do pracy w administracji publicznej, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Jest to sposób rządu na przyciągnięcie młodych ludzi do pracy w administracji publicznej. Czy ci się skuszą?

Zerowy PIT to nie wszystko. Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w kwestii rekrutacji do pracy tak, aby w ocenie uwzględniać również zainteresowania czy pasje młodych ludzi. - Wiem, że jeżeli ktoś poświęca czas na pomoc innym, działalność społeczną, na zainteresowania to jest to osoba, która ma innego rodzaju kompetencje, zapowiedział. Czy to oznacza, że młodzi ludzie powinni cieszyć się z nadchodzących zmian?

Tagi:

PITpieniądzepraca

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Mundial w Katarze. Pod jednym względem Polska wygrywa z Arabią Saudyjską

Czytaj więcej >
KMP Częstochowa

Polska i Świat

Bezpieczne Andrzejki 2022. Więcej patroli policji na drogach

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Rakoon

Polska i Świat

Ważna zmiana w aptekach od 1 grudnia. Możesz mieć problemy z kupieniem leków na receptę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Walka ze smogiem w Krakowie. Najstarsze auta nie wjadą do miasta

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Z Warszawy do Łodzi pociągiem już niedługo pojedziesz z prędkością 350km/h

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polska i Świat

Dopłaty do gazu. Premier Mateusz Morawiecki mówi o prawdopodobnych scenariuszach

Czytaj więcej >