By Anna Woźniak, Flickr, CC BY-SA 2.0
By Anna Woźniak, Flickr, CC BY-SA 2.0
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Maja 2020

RMF: Podwyżki zasiłku do 1200 zł są już gotowe. PiS czeka jednak na odpowiedni moment, chodzi o wybory prezydenckie

Projekt podwyżki zasiłku dla bezrobotnych jest już gotowy, pojawić ma się też nowy zasiłek, dodatek solidarnościowy. Ale rządzący jeszcze nie opublikowali projektu. Dlaczego? Chodzi o wybory prezydenckie. Rządzący czekają na dobry moment, aby ogłosić wyższy zasiłek - informuje RMF FM.

Zasiłek dla bezrobotnych będzie wyższy

W piątek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych z 860 zł do 1200 zł i wprowadzenie dodatku solidarnościowego. Nowy zasiłek ma wynieść 1300 zł i będzie wypłacany przez trzy miesiące dla osób, które straciły pracę przez epidemię koronawirusa.

Protestowali pod Sejmem pod ochroną policji. Właśnie zostali ukarani grzywnami, kary idą w dziesiątki tysięcy złotychProtestowali pod Sejmem pod ochroną policji. Właśnie zostali ukarani grzywnami, kary idą w dziesiątki tysięcy złotychCzytaj dalej

Czekają z podwyżką zasiłku. Chodzi o wybory prezydenckie

Rząd spełni więc obietnice prezydenta Andrzej Dudy, który dwa tygodnie temu w trakcie swojej kampanii przed wyborami prezydenckimi obiecał podwyżkę zasiłku dla bezrobotnych i wprowadzenie dodatku solidarnościowego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę

Choć prezydent ogłosił, że zasiłek powinien wynosić 1300 zł, to rząd zdecydował się na kwotę o 100 zł niższą. Kiedy można się spodziewać projektu? To zależy od wyborów prezydenckich.

Wyższy zasiłek da Dudzie zwycięstwo?

Jak podaje RMF FM, projekt podwyższenia zasiłku dla bezrobotnych jest już gotowy, jednak nie został jeszcze opublikowany, ponieważ rząd czeka na odpowiedni moment w kampanii wyborczej, aby zwiększyć poparcie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

Najdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaNajdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaCzytaj dalej

Warto przypomnieć, że podwyżkę zasiłku próbował wprowadzić Senat. Przedstawiciele wyższej izby złożyli poprawkę do tarczy antykryzysowej, ale Sejm odrzucił projekt opozycyjnych senatorów.

Warunkiem otrzymywania zasiłku jest praca przez minimum 12 miesięcy w ciągu ostatniego półtora roku. Aktualnie zasiłek dla bezrobotnych wynosi 861,4 zł brutto. Po upływie trzech miesięcy świadczenie wynosi 676,4 zł brutto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
  2. Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodków
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało
Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicyWielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News