fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 23.10.2019. n/z Polskie banknoty.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Kwietnia 2020

Kolejna grupa osób otrzyma zasiłek. Ponad tysiąc złotych do ręki

Zasiłek dla rolników i ich rodzin przebywających na kwarantannie to kolejna propozycja rządu w ramach nowego pakietu ustaw nazywanego drugą tarczą antykryzysową.

Zasiłek dla rolników objętych kwarantanną

We wtorek rząd zaprezentował nowe rozwiązania uzupełniające tarczę antykryzysową, która ma zniwelować negatywne efekty dla polskiej gospodarki wywołane epidemią. Jedną z propozycji jest zasiłek dla rolników, którzy ponieśli straty w związku z koronawirusem.

Rolnicy, którzy zostali objęci przymusową kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub hospitalizacją ze względu na koronawirusa, mogą liczyć na zasiłek w wysokości 50 proc. gwarantowanej minimalnej płacy w kraju - podaje biznes.radiozet.pl. W 2020 roku wynagrodzenie minimalne wynosi 2600 brutto, co oznacza, że zasiłek wynosiłby 1300 zł brutto.

Polscy naukowcy wyliczyli, ile jeszcze będziemy musieli walczyć z epidemią. Przytłaczające danePolscy naukowcy wyliczyli, ile jeszcze będziemy musieli walczyć z epidemią. Przytłaczające daneCzytaj dalej

Wcześniejszy zasiłek dla rolników śmiesznie niski

Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego miesiąca minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wydał rozporządzenie, że rolnikom zakażonym koronawirusem będzie przysługiwał zasiłek w kwocie 210 zł na osobę. Takie świadczenie zostało ustalone na okres 14 dni, co - jak podkreśla serwis - oznacza, że na jeden dzień rolnik, których zachorował, dostanie 15 zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Kinga Duda w poważnych tarapatach? Upubliczniono korespondencję. Co teraz zrobi?

Oprócz specjalnego zasiłku w nowym pakiecie ustaw pojawią się także rozwiązania umożliwiające przedsiębiorcom działającym w branży rolno-spożywczej na zachowanie ciągłości działania na różnych etapach produkcji i dystrybucji. Rząd chce też uprościć procedury w realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Kierowcy podjeżdżając od dziś na stację benzynową mogą nie wierzyć własnym oczom. Podobnych cen nie było od latKierowcy podjeżdżając od dziś na stację benzynową mogą nie wierzyć własnym oczom. Podobnych cen nie było od latCzytaj dalej

Łatwiej załatwisz sprawy urzędowe

Nowelizacja zakłada zniesienie obowiązku osobistego stawiennictwa wnioskodawców i uczestników, co ułatwi załatwianie spraw urzędowych. Dzięki zmianom możliwe będzie przywrócenie spraw, w których nie spełniono warunków, nie dotrzymano terminów lub nie wykonano obowiązków związanych z epidemią.

Przypomnijmy, że wcześniej w ramach tarczy antykryzysowej rolnicy zostali zwolnieni z obowiązku płacenia składek do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego za drugi kwartał tego roku. Obowiązują ich też te same rozwiązania pomocowe, co przedsiębiorców z innych sektorów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ksiądz wykorzystał młodą dziewczynkę na saunie. Arcybiskup Głódź twierdzi, że nie miał o niczym pojęcia
  2. Smutek ogarnął fanów na całym świecie. 33-letni sportowiec przegrał z COVID-19, walczył o życie przez cały miesiąc
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nikt ich nie widział przez 30 lat. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia, niespodziewany skutek kwarantanny
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News