Zakaz zgromadzeń wprowadził w niedziele austriacki rząd
pixnio.com
Autor Radosław Święcki - 15 Marca 2020

Europejski kraj wprowadza mocne obostrzenia. Niektóre rodziny nie są w stanie im sprostać

Zakaz zgromadzeń wprowadził austriacki rząd. Ten dotyczy grup większych niż pięć osób. Stwarza to oczywiste problemy dla liczniejszych od tego limitu rodzin. Na tym jednak nie koniec, bo od wtorku w kraju będą zamknięte wszystkie restauracje.

Zakaz zgromadzeń i zamknięcie restauracji

Rząd Austrii wprowadził w niedzielę zakaz zgromadzeń publicznych dla więcej niż pięciu osób. Od wtorku w kraju będą zamknięte wszystkie restauracje. Wszystkie te działania odbywają się w ramach – jak podaje „Gazeta Wyborcza” – zaostrzenia strategii, której celem jest „zagłodzenie” koronawirusa.

Minister zdrowia przestrzega przed popularnymi lekami. Zamiast pomóc, znacznie pogorszą sytuacjęMinister zdrowia przestrzega przed popularnymi lekami. Zamiast pomóc, znacznie pogorszą sytuacjęCzytaj dalej

Warto zauważyć, że powyższe regulacje będą trudne do sprostania liczniejszym rodzinom, które składają się z większej liczby członków niż pięć osób. Tymczasem władze Austrii zalecają obywatelom izolacje. Austriacki kanclerz zaleca wyjście z domu jedynie osobom, które muszą dostać się do pracy lub zrobić niezbędne zakupy spożywcze.

- Wzywam wszystkich Austriaków do odizolowania się. Mamy świadomość, że są to ogromne ograniczenia, ale są one niezbędne do ochrony zdrowia ludności – podkreśla Sebastian Kurz, kanclerz Austrii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Ministerstwo Zdrowia: jest 7 nowych przypadków zakażenia w Polsce

Rośnie liczba zakażonych

Liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Austrii wzrosła w niedzielę o blisko 200 osób. Jeszcze w sobotę liczba zakażonych wynosiła 602 osoby, tymczasem obecnie chorych jest już 800 osób. W czwartek odnotowano pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa. Służby medyczne w Wiedniu poinformowały o śmierci 69-letniego mężczyzny, który wrócił z Włoch.

W ostatnim czasie Austria wprowadziła ograniczenia na granicach. Do kraju nie można wjechać z Włoch, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosj i Ukrainy.

Orlen wypuścił płyn do dezynfekcji. Wiadomo już za ile kupisz go na stacjiOrlen wypuścił płyn do dezynfekcji. Wiadomo już za ile kupisz go na stacjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzję
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News