Zakaz handlu - kolejna sieciówka wyrywa się prawu
wikimedia.org/Grzegorz W. Tężycki
Autor Przemysław Terlecki - 26 Listopada 2019

Kolejna sieciówka ominie zakaz handlu. Tysiące sklepów otwartych w niedziele

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 roku. Wyklucza on handel w Polsce niemalże całkowicie w te dni. Są jednak tacy, którzy zakaz omijają. Dotąd najsłynniejsza w tej materii była Żabka, ale właśnie dołącza do niej inna sieciówka, która liczy tysiące sklepów.

Zakaz handlu w niedzielę omijała sprytnie, jak dotąd, jedynie Żabka. Popularna sieciówka z sympatycznym płazem w logo może działać w niedziele ze względu na fakt, że jej sklepy posiadają status placówek pocztowych. Jak podaje jednak biznesowy segment Super Expressu, już niebawem do Żabki dołączy inna sieciówka, która również jest Polakom powszechnie znana.

Mowa o sklepach sieci ABC, które również niebawem będą otwarte w niehndlowe niedziele. Jak poinforomował w rozmowie z Super Expressem Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash, do której należy sieć ABC, pierwsze lokale zmierzą się z zakazem już w następną niedzielę.

- Pierwsze sklepy abc będą mogły uruchomić usługę jeszcze w listopadzie. Mamy nadzieję, że już niedługo właściciele sklepów i ich klienci odczują pierwsze korzyści z jej wdrożenia - mówi Domański.

Renta w drodze wyjątku. Możesz otrzymać tzw. specjalną rentę, nawet jeśli nie spełniasz kryteriówRenta w drodze wyjątku. Możesz otrzymać tzw. specjalną rentę, nawet jeśli nie spełniasz kryteriówCzytaj dalej

Zakaz handlu ominie już nie tylko Żabka

W jaki sposób ABC ominie zakaz handlu? Podobnie jak Żabka, sklepy sieci ABC zyskają status placówek pocztowych, co pozwoli na ich otwarcie także w ostatni dzień tygodnia. Tym samym w całej Polsce przybędzie około 8,5 tys. sklepów, które otwarte będą w niedziele z zakazem handlu. Tyle bowiem mniej-więcej lokali posiada sieć ABC.

Jak jednak podkreśla Domański, zmiana statusu lokali ABC nie jest dyktowana walką z zakazem handlu. Rzecznik przekonuje, że okres przedświąteczny to przede wszystkim czas wytężonej pracy branży e-commerce, która potrzebuje tego typu placówek w celu docierania z zamówieniami do klientów w całym kraju.

- Okres przedświąteczny to najważniejszy czas dla branży e-commerce, w którym sprzedaż online jest najwyższa w całym roku. (...) Możliwe, że część osób stwierdzi, że to odpowiedź na niedziele niehandlowe, jednak sklepy abc są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców i w większości decydowali się oni na otwieranie swoich sklepów w niedziele. W przypadku wdrożenia usług kurierskich, chodzi tutaj o zupełnie nowe korzyści dla przedsiębiorców - podkreślił rzecznik Grupy Eurocash.

Kolejne głosy za podniesieniem wieku emerytalnego. Kolejne głosy za podniesieniem wieku emerytalnego. "Czeka nas to jeszcze za kadencji PiS"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  2. Dziewczynka na zdjęciu sprzed 121 lat poraziła internatów. Zauważyli w jej wyglądzie niezwykłą rzec
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News