Wypłata w listopadzie pierwsza po obniżce podatku
praca własna
Autor Przemysław Terlecki - 29 Października 2019

Miliony z podwyżką w listopadzie. Dokładnie przyjrzyj się swojej wypłacie

Wypłata w listopadzie powinna szczególnie przykuć uwagę milionów Polaków. Ci znaleźć będą mogli w niej podwyżkę. To jednak nie błąd, ani zbiorowa akcja. Wytłumaczenie jest znacznie prostsze.

Wypłata z listopada, którą miliony Polaków otrzyma za październik, będzie pierwszą z wypłat z podwyżką za obniżony podatek. Obowiązująca od 1 października niższa stawka dolnego pułapu PIT, która zmniejszona została z 18% do 17%, da namacalny efekt w wypłacie za 10. miesiąc roku wypłacanej w listopadzie. W skali całego roku, jak przypomina portal Money.pl, ma się to przełożyć na dodatkowe kilkaset złotych w kieszeni.

Niższa stawka PIT obejmie każdego z nas. Oznacza to więc, że podwyżki nie odczują jedynie ci, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę, ale także osoby na umowach cywilno-prawnych, jakimi są umowa-zlecenie oraz umowa o dzieło. Więcej otrzymać mają także osoby prowadzące działalność gospodarczą, co podkreśla Money.pl.

Twój telefon nie wytrzyma kilku godzin. Uważaj na najnowszą aktualizacjęTwój telefon nie wytrzyma kilku godzin. Uważaj na najnowszą aktualizacjęCzytaj dalej

Wypłata w listopadzie z podwyżką

Ile jednak zyskają na obniżce podatku poszczególni pracownicy? Według obliczeń Money.pl osoby, które pracują za najniższą krajową, czyli 2250 złotych brutto, a do ręki dostają 1634 złote, mogą liczyć na dodatkowe 43 złote na rękę. Ci sami ludzie w 2020 roku z racji podwyższenia minimalnej do 2600 złotych brutto, będą na rękę dostawać 43 złote więcej.

Zarabiający średnio na rękę 2296 złotych (średnia netto w małych miastach) zgarną dodatkowo 48 złotych do ręki. Zatrudnieni na średniej w budżetówce i firmach powyżej 10 osób (3439 złotych netto) mogą liczyć na więcej do ręki o 62 złote, a osoby z firm zatrudniających średnio powyżej 9 osób (3637 złotych netto) zgarną 64 złote więcej.

Ile osób dokładnie skorzystać ma z obniżki PIT? Wedle wyliczeń resortu finansów mowa o nawet 25 mln Polaków. Money.pl podkreśla, że zyskają także emeryci oraz renciści. Emeryci na najniższych emeryturach wynoszących 935 złotych zyskać mają po 8 złotych więcej. Już w marcu jednak, po kolejnej waloryzacji emerytur, ci z najniższym świadczeniem będą mogli liczyć na prawie 5 razy tyle, bo 37 złotych miesięcznie więcej.

Rekordowa podwyżka grzywny. Tysiące złotych kary dla zapominalskichRekordowa podwyżka grzywny. Tysiące złotych kary dla zapominalskichCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. „Moja siostra ma 5 dzieci i nie pracuje, jest pasożytem. Rodzina namawia mnie do tego samego”
  6. Po cichu obniżono emerytury Polaków. Sytuacja dotyczy tysięcy osób
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News