Wyniki wyborów w USA
biznesinfo.pl
Autor Kasper Starużyk - 12 Lipca 2020

Wiemy kogo wybierali Polacy w USA. Wyniki nie takie, jak się spodziewano

Spływają pierwsze informacje o wynikach wyborów z polskich placówek dyplomatycznych w USA. Wyniki mogą nieco zaskoczyć. Informacje o wynikach wyborów udostępniły już wszystkie okręgi wyborcze.

PAP poinformowała, że podliczono głosy z ambasady w Waszyngtonie i okręgów konsularnych w Nowym Jorku, Chicago, Los Angeles i Houston. Różnica między kandydatami była w tym roku naprawdę niewielka.

Wyniki wyborów w USA

W Stanach Zjednoczonych wziąć udział w polskich wyborach prezydenckich zdecydowało się 35844 uprawnionych do głosowania. Zwycięstwo odniósł Andrzej Duda, na którego swój głos oddało 19400 Polaków, co pozwoliło urzędującego głowie państwa uzyskać 54,96% głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał za to 16144 głosów, co przekłada się na 45,04% poparcia.

Kontrolki na desce rozdzielczej samochodu. Znasz znaczenie wszystkich?Kontrolki na desce rozdzielczej samochodu. Znasz znaczenie wszystkich?Czytaj dalej

Wynik Andrzeja Dudy w poprzednich wyborach, gdzie rywalizował z Bronisławem Komorowskim, był znacznie wyższy. Mogło na to wpłynąć, obecne w tym roku, głosowanie korespondencyjne.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Andrzej Duda nagle prosi o wybaczenie Polki i Polaków, za podłe słowa podczas kampanii. Czy miał na myśli, że "LGBT nie są ludźmi"?

Chicago i Nowy Jork za Dudą

Urzędujący prezydent wygrał z Rafałem Trzaskowskim w okręgach wyborczych Chicago i Nowego Jorku - podaje PAP na podstawie wyliczeń przesłanych z polskich placówek dyplomatycznych. Kandydat opozycyjny przekonał za to większość amerykańskiej Polonii w Waszyngtonie, Houston i Los Angeles.

Mięso kupujesz na wagę? Już niedługo możesz się nieźle zdziwićMięso kupujesz na wagę? Już niedługo możesz się nieźle zdziwićCzytaj dalej

Zaskakujące wyniki

Do USA wysłano w tym roku 45,5 tys. pakietów wyborczych, amerykańska Polonia mogła więc głosować korespondencyjnie. Dzięki głosowaniu korespondencyjnemu w wyborach mogli wziąć udział Polacy z wielu odległych zakątków Stanów Zjednoczonych, co mogło mieć wpływ na wynik głosowania.

Planujemy kontynuację tematu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje legendarny polski aktor
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści
Prawo jazdy możesz stracić łatwiej niż ci się zdaje. I nie będziesz mieć na to wpływuPrawo jazdy możesz stracić łatwiej niż ci się zdaje. I nie będziesz mieć na to wpływuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News