Wybory prezydenckie z 10 kandydatami
Wikipedia/Marcin Białek
Autor Radosław Święcki - 9 Kwietnia 2020

Wybory z 10 kandydatami. PKW właśnie zarejestrowała ostatnią czwórkę

Wybory prezydenckie 2020 z 10. kandydatami. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w czwartek ostatnich kandydatów wśród których znaleźli się m.in. blisko współpracownik o. Tadeusza Rydzyka, a także największy przegrany ostatnich wyborów.

Wybory prezydenckie z 10. kandydatami

Jeden z dziesięciu – tytuł popularnego teleturnieju jak ulał pasuje do określenia tegorocznej rozgrywki o Pałac Prezydencki. W wyborach prezydenckich 2020 wystartuje bowiem dziesięciu kandydatów, a prezydentem zostanie tylko jeden.

Wirus już zmutował i ma trzy typy. Wiadomo, który sieje spustoszenie w EuropieWirus już zmutował i ma trzy typy. Wiadomo, który sieje spustoszenie w EuropieCzytaj dalej

O sześciu kandydatach ubiegających się o najwyższy urząd w państwie słyszymy od miesięcy. Dla porządku przypomnijmy, że o reelekcję ubiega się urzędujący prezydent Andrzej Duda. Na przełomie roku swój start ogłosili również: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Wiosny Robert Biedroń, publicysta Szymon Hołownia, a także jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak.

Kim są pozostali czterej kandydaci? Najbardziej znany wśród nich to były poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak, który chęć walki o prezydenturę zgłosił kilka tygodni temu. Ale swój komitet zarejestrowali również były eurodeputowany Kongresu Nowej Prawicy Stanisław Żółtek, uchodzący za bliskiego współpracownika o. Tadeusza Rydzyka, były europoseł LPR a następnie PiS Mirosław Piotrowski, a także Paweł Tanajno, który w poprzednich wyborach prezydenckich zajął ostatnie miejsce, uzyskując zaledwie 0,2 proc. głosów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia pokazało najnowszy raport. Tragiczne wieści, jedna z ofiar miała jedynie 35 lat

Maseczki mogą bardziej szkodzić, niż pomagać. Przed założeniem musisz pamiętać o jednej rzeczyMaseczki mogą bardziej szkodzić, niż pomagać. Przed założeniem musisz pamiętać o jednej rzeczyCzytaj dalej

Historia się powtarza

Warto przypomnieć, że w ostatnich wyborach prezydenckich o najwyższy urząd w państwie ubiegało się 11 kandydatów. 10 pretendentów o prezydenturę walczyło 10 lat temu, gdy wybory podobnie jak teraz odbywały się w szczególnych warunkach w związku z katastrofą smoleńską. Najwięcej, bo aż 17 kandydatów ubiegało się o prezydenturę w 1995 roku, w drugich powszechnych wyborach prezydenckich w III RP, które wygrał Aleksander Kwaśniewski (w II turze pokonał urzędującego prezydenta Lecha Wałęsę).

Znamy kandydatów w wyborach prezydenckich, zagadką wciąż pozostaje ich data i forma. PiS forsuje pomysł glosowania korespondencyjnego, które – jak chce partia rządząca - miałyby się odbyć w którymś z konstytucyjnych terminów (jak pierwotnie zakładano 10 maja, bądź 17 maja).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie
Podstawowy produkt może wkrótce podrożeć. Ci, którzy zrobili zapasy pomimo żartów innych, mogą się cieszyćPodstawowy produkt może wkrótce podrożeć. Ci, którzy zrobili zapasy pomimo żartów innych, mogą się cieszyćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News