Wybory 10 maja się nie odbyły, ale koszty pozostały
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 14 Czerwca 2020

RMF: PKW nie wykorzysta ani jednego elementu pakietu wyborczego z 10 maja. Miliony wyrzucone w błoto

Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) nie wykorzysta w zbliżających się wyborach prezydenckich żadnego z elementów pakietu wyborczego, który został wydrukowany na potrzeby wyborów, które miały się odbyć 10 maja – informuje RMF FM. Koszt druku wyniósł co najmniej 5 mln zł.

Wybory się nie odbyły, koszty pozostały

Wybory prezydenckie już za dwa tygodnie. Żyjemy obecnie rozkręcającą sie kampanią wyborczą, zapominając nieco o wyborach, które miały się odbyć 10 maja, a z powodu pandemii koronawirusa ostatecznie do nich nie doszło. PKW uznała, że „nie było możliwości głosowania na kandydatów”, co dało marszałek Sejmu wolną rękę do rozpisania nowych wyborów.

Wyborów 10 maja nie było, co nie znaczy, że nie poniesiono w związku z ich organizacją kosztów. Co najmniej 5 mln zł kosztował druk pakietów wyborczych, które miały zostać wykorzystane 10 maja i jak wynikało z zapewnień rządu, elementy pakietu zostaną wykorzystane w kolejnym głosowaniu. - Jestem przekonany, że wydrukowane już pakiety będą do wykorzystania – przypomina wypowiedź wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina RMF FM, który zajmował się koordynacją zleconego przez premiera Mateusza Morawieckiego druku pakietów wyborczych. Tak się jednak nie stanie, bo – jak informuje rozgłośnia – wzory poszczególnych elementów pakietu wyborczego zostały określone przez PKW i różnicą się od tych, które zostały wydrukowane na potrzeby wyborów z 10 maja.

- Oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu ma datę dzienną głosowania - wcześniej tak nie było. Inaczej też została sformułowana instrukcja głosowania korespondencyjnego, a informacja na kopercie na kartę do głosowania ma inny układ graficzny – informuje RMF FM.

Szukasz oszczędnego auta? TOP 10 najmniej palących samochodówSzukasz oszczędnego auta? TOP 10 najmniej palących samochodówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytań

Miliony złotych w błoto

Wynika z tego, że przechowywane w magazynach Poczty Polskiej pakiety wyborcze przygotowane na potrzeby wyborów z 10 maja (ich organizatorem miała być właśnie Poczta Polska) prawdopodobnie już tam pozostaną, a później najpewniej trafią „na przemiał”. To de facto oznacza, że miliony złotych pójdą w błoto.

Przypomnijmy, że decyzją marszałek Sejmu I tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. O najwyższy urząd w państwie ubiegać się będzie 11 kandydatów. Będą to walczący o reelekcję Andrzej Duda, a także: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, publicysta Szymon Hołownia, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Wiosny Robert Biedroń, jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak, były poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak, szef Strajku Przedsiębiorców Paweł Tanajno, lider Unii Pracy Waldemar Witkowski, a także byli europosłowie Stanisław Żółtek i Mirosław Piotrowski.

Uwaga na niebezpieczną, ogromną roślinę. Sprawą zajęła się nawet NIKUwaga na niebezpieczną, ogromną roślinę. Sprawą zajęła się nawet NIKCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Profesor Horban ostrzega. Epidemia powróci jesienią, musimy być dobrze przygotowani
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Biedronka hitem wśród Niemców. Dzisiaj czekali pod sklepem pół godziny przed otwarciemBiedronka hitem wśród Niemców. Dzisiaj czekali pod sklepem pół godziny przed otwarciemCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News